Ботев с равенство срещу Етър във Велико Търново 25-08-2017 19:55

Етър и Ботев не се победиха при първия им двубой този сезон, който се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Двубоят завърши принравенство 1:1, което донесе пета точка в актива на "канарчетата" от началото на сезона, всички спечелени на чужд терен.

Пловдивчани откриха първи резултата още в 9-та минута чрез Фернандо Виана. Бразилецът завърши многоходова атака с точен удар от втория опит, след като Христо Иванов отрази първия удар на нападателя.

След гола играта вървеше равностойно, като "жълто- черните" пропуснаха да доведат до успешен завършек няколко много добри свои атаки, а гостите застрашиха започналият като титуляр Даниел Кайзер с центрирания към мощния си таран Самб Бадара. При едно от тях в 31-ата минута тъмнокожият нападател на Етър вкара с глава за 1:1.

През второто полувреме в играта на Ботев имаше много брак и опитите на възпитаниците на Николай Киров да застрашат вратата на домакините бяха епизодични и не доведоха до чисти положения.

Етър бе видимо по-свежият отбор след почивката, но стигна само до една сериозна опасност, пропиляна от Иван Стоянов в 48-ата минута.

Така Ботев влиза в жизненонеобходимата за тима пауза в шампионата с актив от 5 т. от 6 мача. В следващия кръг след 2 седмици носителят на Купа и Суперкупа България ще посрещне Левски на свой терен.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов - капитан, 7. Фелипе Бризола (73' 11. Тони Тасев), 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана (90' 24. Лазар Марин), 29. Дуде Ндонгала (58' 25. Крум Стоянов)