Ботев с тежка първа загуба в контролите 12-02-2013 16:49

Ботев Пловдив записа много тежко първо поражение в зимните си контроли. „Канарчетата” паднаха с 1:7 от шампиона на Чехия Слован Либерец в най-слабия си мач от началото на подготовката.

Станимир Стоилов пусна в стартовия състав футболистите, които до момента бяха записали по-малко игрови минути. В първите минути двата отбора направиха по един пропуск пред противниковата врата, а в 23-ата „жълто-черната” защита бе разсечена с двойно подаване през центъра и Рабушич откри сам срещу Росен Андонов.

В 30-ата минута Кушнир удвои резултата, след като завърши с точен шут остра атака по десния фланг на Слован. Полувремето приключи при резултат 2:0 за тима от Либерец, въпреки че чехите пропуснаха още няколко изгодни ситуации, а шанс да отбележат за Ботев имаха Рахов, Артур Енрике и Тодор Неделев от пряк свободен удар.

На почивката в състава на „канарчетата” бяха извършени три смени. На вратата застана 17-годишният Филип Димитров, а в игра се появиха още с година по-малкият от него Владимир Айтов и Хабиб Бамого.

В началото на втората част футболистите в жълто-черен екип допуснаха на няколко пъти противниковите футболисти да изскачат зад защитата, а те на свой ред показаха точен мерник. В 51-ата минута Рабушич вкара втория си гол в срещата и направи резултата 3:0. В 63-ата Павелка и в 69-ата Н’Диайе доведоха нещата до 5:0. В тези минути вратата на Слован бе застрашена единствено веднъж от силен шут на Тодор Неделев, който бе избит от стража на чехите.

Двайсет минути преди края Станимир Стоилов направи няколко смени накуп и от стартовите 11 остави на терена само Данчо Христов и Неделев. Именно последният намали резултата в 75-ата минута от дузпа отсъдена за фаул срещу Бамого. В 82-ата Станислав Костов вкара нов гол във вратата на Либерец, който обаче бе отменен заради засада. В следващата атака Шурал покачи на 6:1 за Слован, а в 85-ата минута Хушек фиксира крайното 7:1 от доста пресилена дузпа.

БОТЕВ: Андонов (46-Димитров), Перейра (70-Минев), Рахов (70-Иршак), Грънчаров (46-Айтов), Артур (70-Костов), Христов, Огнянов (70-Галчев), Неделев, Педро (65-Спрокел), Вандер (46-Бамого), Павлов (70-Цветков)