Ботев с втора победа в контролите 23-01-2013 15:56

Ботев Пловдив постигна победа във втората си контролна среща от зимната подготовка, след като се наложи с 2:0 над втородивизионния Чавдар Етрополе. Попаденията в двубоя, който се игра на стадиона в Раковски, реализираха Асен Караславов и Станислав Костов, а преди това Иван Цветков пропусна дузпа.

Станимир Стоилов използва всички налични футболисти, с изключение на контузения Николай Павлов и пристигналия ден по-рано на проби 17-годишен вратар Филип Димитров, а единствените, които останаха цял мач на терена бяха Тодор Неделев и Йордан Христов.

Наставникът на „жълто-черните” започна срещата с Адам Стаховяк на вратата. Централната двойка защитници оформиха Бобан Грънчарови и Сивард Спрокел, а като крайни бранители действаха Йордан Христов и Артур Енрике. В сърцето на халфовата линия си парнираха Борис Галчев и Томаш Иршак, по фланговете започнаха Тодор Неделев и Вандер Виейра, а Иван Цветков бе зад Хабиб Бамого.

Ботев държеше инициативата през целия двубой и не допусна сериозна заплаха пред собствената си врата. „Канарчетата” опитваха с различен успех преса в противниковата половина, комбинативен футбол и бързи атаки по крилата. На свой ред водените от Петър Пенчев младоци от Етрополе също показаха добри идеи на терена.

Преди почивката „жълто-черните” създадоха няколко много изгодни ситуации пред вратата на Чавдар, но стражът Дончо Николов и пропуските на пловдивчани доведоха до нулево равенство след 45 минути.  Вратарят се намеси още в 30-ата секунда, когато отрази удар на Галчев. В 17-ата минута Неделев стреля в аут след отлична многоходова атака.

В 25-ата Вандер бе фаулиран в наказателното поле, но Иван Цветков пропусна отсъдената от рефера дузпа.

Малко по-късно отново Неделев не уцели вратата с удар от въздуха от добра позиция. В 33-ата минута Бамого реализира след хубав извеждащ пас на Галчев, но попадението не бе зачетено заради засада. В 38-ата минута пред вратата на символичните гости настана канонада от удари, при които няколко футболисти на Ботев така и не успяха да вкарат топката в мрежата.

На почивката Мъри Стоилов направи седем промени, като на терена останаха само Галчев, Иршак, Неделев и Христов, а по-късно първите двама също бяха заменени.

„Жълто-черните” поведоха в 53-ата минута, когато, след късо изпълнение на корнер, Галчев центрира остро и Караславов с глава вкара за 1:0. Четири минути по-късно Костадин Дяков центрира късо от аутлинията към Станислав Костов, който изпревари защитник на първа греда и с отсечен удар удвои – 2:0.

След близо час игра на терена се появи Веселин Минев, който записа повторен дебют с „жълто-черния екип. Националът застана в центъра на защитата, а Рахов се премести в зоната на Данчо Христов, който пък заигра в халфовата линия. Ботев продължи да натиска и да държи противника в собствената му половина, но повече голове не паднаха, въпреки че Костов, Караславов и Рахов можеха да отбележат и трето попадение.

През второто полувреме гостите отправиха два точни удара, при които Росен Андонов не допусна колебания.

Ботев първо полувреме: Стаховяк, Христов, Спрокел, Грънчаров, Артур Енрике, Галчев, Иршак, Цветков, Неделев, Вандер, Бамого

Ботев второ полувреме: Андонов, Христов, Караславов, Рахов, Марин, Иршак (58-Минев), Галчев (64-Айтов), Огнянов, Дяков, Неделев, Костов