Ботев с второ нулево равенство поред, този път като гост на Славия 16-09-2018 00:00

Ботев Пловдив завърши наравно 0:0 като гост на Славия в двубой от 8 кръг на Първа лига. Двубоят на националния стадион “Васил Левски” предложи твърде малко интересни ситуации пред двете врати и логично завърши без победител и без отбелязан гол.

Наставникът на “жълто-черните” Николай Кирове направи нито една промяна в стартовия състав от последната шампионатна срещ срещу “ЦСКА-София”, който също завърши при нулево реми.

Първото полувреме на мача в центъра на София бе напълно равностойно и предложи само една добра ситуация, която Диого Кампос пропусна с неточен удар след добра работа по левия фланг и пас от страна на Густаво Афонсо

Единствената възможност за “белите” бе в средата на второто полувреме, когато хубав удар от разстояние на Милчо Ангелов срещна напречната греда.

Малко по-късно шанс се откри и пред Тодор Неделев. Осмицата на Ботев проби до наказателното поле, но ударът му намери външната страна на мрежата.

С това опасностите пред двете врати се изчерпаха и двата отбора разделиха по точка, а “канарчетата” записаха втори пореден резултат 0:0.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов  (10. Серкан Юсеин), 8. Тодор Неделев (16. Васил Шопов), 93. Густаво Афонсо, 9. Диого Кампос(46’ 39. Антонио Вутов), 20. Стивън Петков