Ботев се представи пред публиката си с победа над Хасково 27-06-2014 23:52

Ботев Пловдив се наложи с 2:1 над новака в "А" група Хасково в представянето на отбора за новия сезон, който за "канарчетата" започва идния четвъртък с участието си в първия предварителен кръг на Лига Европа. 26 футболисти в жълто-черни екипи и спортно-техническият щаб приеха овациите на препълнената основна трибуна на "Футболен комплекс Ботев 1912", като единственият отсъстващ бе уреждащият документите си Юнес Хамза.

Публиката на клубната база приветства само едно ново попълнение в лицето на юношеският национал Станислав Дрянов, който бе привлечен в Ботев от родния си Черноморец. Останалите имена бяха на добре познатите от миналия сезон играчи, като заедно с тях в отбора вече е налице и сериозна вълна от млади момчета, които през отминалия сезон трупаха практика сред професионалистите с екипа на екссателита Раковски във втория ешалон.

В самата контрола Любослав Пенев заложи на единадесеторка, която записа пълни 90 минути, без нито една смяна по време на мача. "Канарите" започнаха с ранен гол на капитана Иван Цветков, който още в 3-ата минута се разписа с глава след прецизно центриране на Данчо Христов. Въпреки добрия старт в двубоя, "жълто-черните" не успяха да отбележат нов гол до края на полувремето. Ботев имаше пълната инициатива, но създаде малко ситуации до края на полувремето, като най-чистата от тях отново се откри пред голмайстора Цветков, който при идентично на гола положение засече премерено центриране на Ромарио, но ударът му с глава бе спасен с отлична реакция от вратаря на Хасково. Гостите също имаха своя шанс след грешка на Бенга, но Адам Стаховяк запази вратата си.

Второто полувреме стартира с няколко опасни атаки към двете врати, а в 62-ата минута Емил Ангелов възстанови равенството, след като вкара с глава след изпълнение на корнер.

Само три минути по-късно Ботев върна аванса си след чудесно изпълнение на Мариян Огнянов. "Седмицата" на "канарчетата" получи пас от Христов, след което технично елиминира пазача си и с диагонален удар забоде топката в долния десен ъгъл за 2:1.

До края на мача настроението в играта на "жълто-черните" видимо се вдигна и пред вратата на гостите се заредиха красиви комбинации, довели до редица пропуснати възможности за ново попадение. Тяхно украшение бе задна ножица на Иван Цветков, след която топката профуча над напречната греда.

В събота от 10:30 часа "канарчетата" излизат в последен предсезонен спаринг срещу младежкия отбор на клуба до 21 години.