Ботев се справи без проблеми с Витоша в Пловдив 09-03-2018 10:38

Ботев Пловдив записа първа победа в официален мач през 2018 г., след като се наложи с 3:0 над състава на Витоша Бистрица. "Жълто-черните" надиграха категорично своя противник и можеха да запишат още по-категоричен успех. Първи гол след завръщането си в тима реализира бразилецът Жоао Пауло в средата на първото полувреме. Преди това Тодор Неделев бе извел своите напред от пряк свободен удар, а влезлият на смяна Стивън Петков оформи класическата победа с гол в края на мача.

Възпитаниците на Николай Киров изиграха много силно първо полувреме и бързо наклониха везните силно в своя полза. Въпреки това първият шанс бе за гостите от Бистрица, като той остана и единствен в техния актив за целия двубой. След заучено изпълнение на свободен удар Орлин Старокин бе изпуснат в наказателното поле и бившият играч на Ботев стреля в страничната греда.

Още в следващата атака Тодор Неделев и Жоао Пауло демонстрираха добре познатото разбирателство помежду си. Плеймейкърът хвърли пас над защитата, бразилското острие се отскубна и бе фаулиран около ъгъла на наказателното поле. Осмицата на Ботев застана зад топката и с хубав удар в левия ъгъл на вратата вкара за 1:0 още в 5-ата минута.

В 19-ата Тодор Неделев можеше да вкара втория си гол в мача, след като Ботев получи дузпа за фаул на вратаря срещу Жоао Пауло в наказателното поле. Стражът на Витоша обаче хвана посоката и отрази удара на Неделев.

Две минути по-късно отново 25-годишният национал бе близо до гола, но мощният му шут с левачката спря от външната страна на мрежата.

В 23-ата минута тоталното надмощие на "жълто-черните" даде резултат и след двойно подаване между Жоао Пауло и Лъчезар Балтанов бразилецът изпрати топката в мрежата с помощта и на рикошет в крака на противников бранител.

До края на полувремето Дуде Ндонгала, Жоао Пауло и Лъчезар Балтанов имаха шансове да увеличат още аванса на своя отбор, но вратарят Християн Василев се отчете с добри намеси и запази пасива на Витоша непроменен.

През второто полувреме Ботев видимо свали темпото и въпреки че носителите на Купата на България продължиха да контролират мача, атаките им не бяха така остри, а интересните положение пред вратата на гостите липсваха.

Пловдивчани все пак стигнаха до заслужен трети гол в 79-ата минута. В неговата основа бе отново Жоао Пауло, който направи страхотен пробив по левия фланг и поднесе топката на влезлия на смяна Стивън Петков, който от зоната на дузпата я изпрати в мрежата за крайното 3:0.

БОТЕВ: 99. Иван Чворович, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин (80' 79. Кристиан Добрев), 17. Лъчезар Балтанов, 93. Густаво Афонсо (54' 7. Фелипе Бризола), 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала (69' 20. Стивън Петков), 37. Жоао Пауло