Ботев се завърна на победния път в "Коматево" след успех над Ботев (Враца) 30-11-2021 18:00

Ботев (Пловдив) записа важен успех с 2:1 над Ботев (Враца). Срещата от 17-ия кръг на Първа лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" поведоха с два гола, след което изтърваха куп положения и накрая можеше да бъдат наказани. Дълбоко в добавеното време на мача врачани вкараха изравнителен гол, но той бе отменен заради засада.

Още във втората минута Маркиньос прати топката в мрежата, но попадението бе отменено от системата VAR поради засада. Последваха силни минути на пловдивчани и в 11-ата минута Тодор Неделев изведе Маркиньос сам срещу вратаря и бразилецът се разписа за 1:0.

"Канарчетата" продължиха да държат инициативата, а последвалите удари на Неделев и Току затрудниха вратаря. В 33-ата минута акробатичен удар на Маркиньос не намери целта, а 6 минути по-късно атакуващият футболист пропусна останал очи в очи с вратаря.

Второто полувреме стартира с греда за гостите, която бе нацелена от Бабунски. В ответната атака, в 50-ата минута, Емануел Току удвои аванса на пловдивчани с красив удар от границата на наказателното поле.

В следващите минути доминацията на "жълто-черните" бе тотална, а момчетата на Азрудин Валентич аристократично изпускаха положение след положение. С пропуски от прекрасни ситуации се отчетоха Маркиньос, Тодор Неделев и Димитър Тонев.

И както често се случва във футбола, в 77-ата минута пропуските бяха наказани и Бабунски намали резултата. В заключителните минути гостите пробваха натиск, а дълбоко в добавеното време на "Футболен комплекс Ботев 1912" настъпи истинска драма, след като Бабунски за втори път прати топката в мрежата, но след намесата на системата VAR попадението бе отменено и Ботев (Пловдив) взе трите точки.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос (90 - Джеймс Етоо), Тодор Неделев, Емануел Току, Николай Минков, Самуел Супрайен, Реда Рабей (58 - Димитър Тонев), Кевин Янсон