Ботев сложи край на негативната серия, Тодор Неделев и Жоао Пауло бележат за успеха срещу Верея 05-12-2016 19:25

"Ботев" Пловдив се наложи с 2:1 като домакин над "Верея" и прекъсна серията си от шест мача без победа в първенството. Двубоят се игра пред празни трибуни заради наказание, наложено на "Ботев" от БФС в доста студено време. Срещата предложи драматичен развой, след като "жълто-черните" поведоха с 2:0 с попадения на Тодор Неделев и Жоао Пауло, но допуснаха гостите да върнат един гол, а седем минути преди края старозагорци пропуснаха дузпа.

Възпитаниците на Николай Киров започнаха агресивно и секунди след първия съдийски сигнал Крум Стоянов отправи първия удар по посока на една от двете врати. Левият защитник стигна с топка в крака малко пред границата на наказателното поле и стреля над напречната греда.

В 11-ата минута шанс се откри пред нападателя на гостите Амаду Сукуна, който опита удар от въздуха след лошо избита от Радослав Терзиев топка, но изстрелът му бе доста неточен.

Две минути по-късно Серкан Юсеин направи дълъг рейд в наказателното поле на "Верея" и точно преди да шутира падна на тревата след съприкосновение с противник, но съдията Георги Димитров прецени, че нарушение няма.

Такова главният арбитър видя в 18-ата минута. Омар Косоко пусна пас към Жоао Пауло, а защитник влезе остро в краката му, за което реферът отсъди дузпа. Тодор Неделев застана зад бялата точка и не остави шансове на Иван Караджов - 1:0.

След гола "Ботев" пропусна на няколко пъти да завърши добри свои атаки с ново попадение. Първо в 28-ата минута Омар Косоко премина половината терен с топка в крака, но опитът му за завършващ пас бе пресечен от защитник, а снажният нападател на "жълто-черните" имаше избор и сам да завърши рейда си.

В 31-ата минута Иван Стоянов бе блокиран от защитник току преди да шутира от чиста позиция, а Тодор Неделев завърши атаката с неточен изстрел.

В 35-ата Тодор Неделев изведе Жоао Пауло, който нахлу в наказателното поле, но Караджов отрази диагоналния шут на бразилеца.

В 39-ата старозагорци можеха да изравнят. Усман Балд бе оставен непокрит около точката на дузпата след центриране от свободен удар, но ударът му с глава бе доста слаб и Георги Георгиев улови без проблем.

В 42-ата минута Крум Стоянов опита нов удар след самостоятелен пробив, който попадна в ръцете на Иван Караджов, което бе и последната интересна ситуация пред една от двете врати.

На полувремето в двата отбора бе извършена по една смяна, като в състава на "канарчетата" Меледже Омнибес замени Омар Косоко.

Седем минути след подновяването на играта "жълто-черните" имаха претенции за нова дузпа. Иван Стоянов опита да върне топката от аутлинията, а тя срещна ръката на противник. Съдията обаче остави играта да продължи.

В 56-ата минута защитата пред Георги Георгиев остави Георги Андонов свободен в наказателното поле след центриране от корнер и само неточният удар с глава на капитана на "Верея" предотврати изравнителен гол. Три минути по-късно пак Андонов стреля от разстояние встрани от вратата.

В 65-ата минута Иван Стоянов проби в наказателното поле и стреля от минимален ъгъл, но Иван Караджов бе заел добра позиция и изби.

В 74-ата минута "Ботев" удвои своя аванс с гол на своя основен реализатор Жоао Пауло. Бразилецът получи прекрасна асистенция от Тодор Неделев, изпревари Иван Караджов и на празна врата увеличи на 2:0.

Това обаче съвсем не означаваше спокоен завършек на двубоя за пловдивчани. Само три минути след второто попадение гостите се върнаха в мача с гол на бившето "канарче" Момчил Цветанов за 2:1.

В 80-ата минута съдията Георги Димитров подмина очевидно задържане на Жоао Пауло в наказателното поле, а само три минути по-късно посочи бялата точка пред вратата на Георгиев за нарушеие срещу Момчил Цветанов. Друг бивш играч на "Ботев" - Георги Андонов застана зад топката, а ударът му срещна напречната греда.

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 6. Даниел Златков, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 16. Стенио дос Сантос, 8. Тодор Неделев - капитан, 73. Иван Стоянов, 20. Омар Косоко (46' 14. Меледже Омнибес), 37. Жоао Пауло (87' 45. Наско Милев)

ВЕРЕЯ: 12. Иван Караджов, 21. Здравко Илиев, 6. Илиас Хасани, 3. Владимир Зафиров, 15. Костадин Слаев, 8. Усман Балд (76' 26. Селим Керкар), 25. Георги Ангелов (46' 32. Васил Калоянов), 77. Педро Еуженио (70' 10. Елиаш да Силва), 7. Момчил Цветанов, 14. Георги Андонов, 9. Амаду Сукуна