Ботев сложи тройка на Розова Долина 29-05-2011 19:38

Пред погледа на новия старши-треньор Петър Хубчев, "Ботев" Пловдив победи състава на "Розова Долина" с класически резултат в последното си гостуване във "В" група. Първото попадение бе дело на Тодор Тимонов в 17-та минута, а след почивката канарчетата разнищиха символичните домакини, но успяха да отбележат само две нови попадения. Топ-реализаторът Атанас Курдов днес нямаше късмет пред гола, като негови удари на няколко пъти срещаха гредата. Все пак той удвои резултата в 61-та минута с глава след брилянтен пас на Владимир Байрев. Третото попадение бе дело на Емил Аргиров в 77-та минута на мача.

Над 500 фенове от Пловдив изгледаха срещата от градския стадион в Сопот. "Жълто-черните" играха без някои от основните си футболисти, като Йордан Минев, Николай Манчев и Васил Гуджев, но това не попречи добрите изяви на отбора да продължат.

В 10-та минута "Ботев" създаде първото си опасно положение в мача. Ирфан Юсеинов бе изведен сам срещу младия страж на "Розите" Петрунов, но не успя да го преодолее. Три минути по-късно Емил Аргиров изведе Светослав Асенов на стрелкова позиция, но последния би над вратата.

В 17-та минута на мача падна и първия за гол за "Ботев". Типично в свой стил Тодор Тимонов реши да изпробва рефлексите на вратаря на символичните домакини и стреля от далечно разстояние. Топката се тупна пред стража и влезе във вратата за 1:0.

Единственото положение пред вратата на Армен Амбарцумян бе в 20-тата минута на мача. След изпълнен корнер, "Розите" отправиха първия си шут по посока на Армандо, но капитанът на "Ботев" отрази опасния удар.

До края на първата част "жълто-черните" сътвориха няколко добри комбинации, но Атанас Курдов, Тодор Тимонов и Владимир Байрев пропуснаха изгодни възможности.

През втората част "Ботев" натисна съперника си в неговата половина. В 50-та минута Курдов остана непокрит, отправи опасен удар, но топката премина над напречната греда. В следващата атака той залъга  няколко защитници на "Розова Долина" и подаде към навлизащия в наказателното поле Иван Танчовски, който би силно, но топката срещна гърба на защитник на противниковия отбор.

В 61-та минута "канарчетата" стигнаха до второто си попадение в срещата. Тимонов подаде към Владимир Байрев, който с перфектно центриране сложи топката на главата на Атанас Курдов и за голмайстора на "Ботев" не остана нищо друго освен да отбележи поредното си попадение.

В 77-та минута влезлия на смяна младок Христо Парунев направи първата си голова асистенция за представителния отбор на "Ботев" Пловдив. "Канарчето" получи пас от ляво на вратата на "Розова Долина" и центрира към наказателното поле, където Емил Аргиров с глава вкара за 3:0.

След тази среща "Ботев" остава непобеден в първенството. Следващата неделя отборът ще изиграе и последния си мач на ниво "В" група срещу състава на "Нефтохимик". "Канарчетата" ще бъдат наградени официално, а преди срещата ветеранът и треньор на "жълто-черните"  Костадин Видолов ще изиграе своя бенефисен мач на стадион "Христо Ботев".

Състав на Ботев: Ар. Амбарцумян (к), Е. Аргиров, Н. Димитров, К. Гаджалов, Вл. Байрев, И. Танчовски, Д. Байрев, И. Юсеинов, Св. Асенов, Т. Тимонов, Ат. Курдов (Ил. Христов, Г. Стефанов, Хр. Парунев)