Ботев U14 победи Локомотив с 5:3 за Купата на България 07-09-2022 15:01

"Канарчетата" от U14 победиха градския си съперник Локомотив в среща от 2 кръг на Купата на страната, играна на Футболен комплекс "Ботев 1912" в Коматево.

Ботев откри рано в срещата чрез попадение на Кристо Попов. Локомотив изравни минути по-късно след изпълнение на корнер. Двата тима си размениха по едно попадение в началните минути на срещата, първи за Ботев се разписа Кристо Попов. Удар от дистанция на Петър Байръков бе второто попадение за Ботев, като в добавеното време на полувремето Локомотив изравни за 2:2.

През второто полувреме "ботевистите" по фокусирани и интензивни. Васил Иванов отбеляза за 3:2, Кристо Попов и Петър Байръков се разписаха по веднъж за 5:2. В последните минути Локомотив върна един гол за крайното 5:3. Ботев продължава в следващия кръг за Купата, а по-късно през деня U16 се изправят на Лаута срещу Локомотив.