Ботев удари Дукла с два късни гола 06-02-2013 15:48

Ботев Пловдив победи с 2:0 Дукла Прага в третата си контролна среща в Агия Напа. Първият успех на кипърска земя за жълто-черните дойде след късни попадения на Борис Галчев и Хабиб Бамого. Двубоят се игра на централния стадион в курортния град, като през второто полувреме футболистите на двата отбора действаха при непрекъснат дъжд.

Преди почивката „канарчетата” бяха по-активният отбор на терена. Възпитаниците на Станимир Стоилов владееха по-трайно топката и действията се развиваха предимно в половината на чешкия тим. Първият точен удар в мача отправи Тодор Неделев, който в 8-ата минута стреля силно, но Филир Рада бе пласиран добре и спаси без проблем.

Десет минути по-късно на вратарят на Дукла му се наложи да вложи далеч повече усилия, за да запази вратата си „суха”. Костов пое топката с гръб към вратата, елиминира двама противници и със силен шут от малък ъгъл принуди Рада да се разпъне максимално, за да отклони в корнер.

Последваха силни минути за новото крило на Ботев Луис Педро. Холандецът на няколко пъти постави под напрежение чешката защита преди в 25-ата минута да завърши рейд между трима бранители с удар отблизо в лявата греда.

В 30-ата минута Дукла създаде първото си голово положение, при което Калуда стреля в ръцете на Стаховяк. До края на полувремето нямаше повече опасности пред двете врати.

На полувремето Станимир Стоилов извърши едва промяна в своя състав, като на мястото на Спрокел пусна в игра Ангел Рахов. Малко по-късно обаче Мъри трябваше да прави принудителна смяна, след като Станислав Костов участва в тежък сблъсък във въздуха с играч на Дукла и напусна терена със спукана глава, заменен от Бамого.

В хода на втората част наставникът на Ботев пусна в игра всички здрави футболисти с изключение на Иван Цветков, който получи почивка в днешната среща.

Чистите голови ситуации след почивката почти липсваха и двата отбора се отчетоха с няколко неточни шута и опасни центрирания, които все пак вещаеха заплаха за двамата вратари. Така се стигна до 85-ата минута, в която Боби Галчев разпечата чешката врата с мощна тупалка от около 30 метра в десния ъгъл за 1:0. Минута преди края Данчо Христов напредна в половината на Дукла, стигна до наказателното поле и пусна вдясно от себе си към Хабиб Бамого, който със силен шут в близкия ъгъл оформи крайното 2:0.

БОТЕВ: Стаховяк (68-Андонов), Перейра, Спрокел (46-Рахов), Минев (60-Караславов), Артур, Иршак (79-Айтов), Огнянов (70-Галчев), Неделев (64-Вандер), Дяков (65-Христов), Педро (56-Павлов), Костов (55-Бамого)