Ботев удари Славия на старта на футболната пролет 16-02-2019 20:22

Ботев Пловдив започна с победа футболната пролет 2019. "Жълто-черните" взеха трите точки у дома срещу Славия с минималното 1:0 в двубой от дебютния за годината 21-ви кръг на Първа лига. Точен за успеха бе Антонио Вутов още в 10-ата минута след брилянтна асистенция от Тодор Неделев.

"Канарчетата" започнаха настървено срещата и можеха да поведат ева след 140 секунди игра. Новото попълнения Антон Карачанаков отне топката на левия флаг и подаде към Тодор Неделев, който проби в пеналта и от малък ъгъл стреля в тялото на вратаря на гостите Емануеле Джерия.

Три минути по-късно и пред Карачанаков се откри възможност да нанесе точен удар от добра позиция в наказателното поле, но шутът му не намери целта.

В 10-ата минута Тодор Неделев за пореден път демонстрира класа разсичайки целия отбор на Славия с пас от центъра, за да изведе Антонио Вутов очи в очи с Джерия, а нападателят на "жълто-черните" хладновкръвно изпрати топката в мрежата за 1:0.

Противно на очакванията след ранното попадение възпитаниците на Николай Киров свалиха чувствително темпото и не застрашиха вратата на противника до края на полувремето.

На свой ред "белите" имаха шанс да изравнят в 18-ата минута, когато Даниел Кайзер спаси два поредни удара от малъг ъгъл на Радослав Кирилов.

Ботев започна по-добре и втората част и в 50-ата минута след центриране на Неделев от фаул Феребори Доре свали с глава топката, но Джерия пресече паса точно преди тя да бъде засечена във вратата му.

В 61-ата отново снажният конгоански нападател бе в центъра на събитията, като стреля с глава покрай вратата след ново центриране, този път от корнер.

С напредване на времето играта стана все по-накъсана, а в действията на 22-мата на терена личеше все повече нервност.

В 83-ата минута Славия пропусна златния си шанс да вземе точка, когато Даниел Кайзер блесна с нова добра изява след удар на Дарко Тасевски.

Три минути преди края на редовното време Неделев и Вутов повториха упражнението от ситуацията при гола, като този път авторът на единственото попадение в мача бе спрян с нарушение от вратаря Джерия извън наказателното поле. Това коства директен червен картон на стража на "белите", а до края пред двете врати не се случи нищо интересно.