Ботев вкара 4 на Марица, Ндонгала и Стивън Петков дебютираха с голове 15-08-2017 19:55

"Ботев" (Пловдив) победи с 4:0 съгражданите си от "Марица" в контролна среща на Терен 1 на клубната база в Коматево. Неофициален дебют за "жълто-черните" записаха последните две попълнения в тима Стивън Петков и Дуде Ндонгала, като и двамата ознаменуваха първото си участие с попадения.

Крум Стоянов откри от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кристиан Добрев. Алваро Юлиано удвои след хубав гол от фаул, а Стивън Петков направи 3:0 след центриране отляво на Стоянов. При този резултат завърши и първото полувреме, което, както и второто, бе с продължителност от 35 мин.

След почивката "канарчетата" отбелязаха само едно попадение чрез Дуде Ндонгала, който се разписа от пряк свободен удар за крайното 4:0.

Треньорът на "Ботев" Николай Киров не използва в проверката Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Фернандо Виана, Виктор Генев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Тони Тасев, Фелипе Бризола и Иван Чворович, които тренираха непосредствено преди мача.

Съставът на "Ботев" в двете полувремена срещу "Марица":

БОТЕВ първо полувреме: Даниел Кайзер, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Кристиан Димитров, Крум Стоянов, Алваро Юлиано, Радослав Апостолов, Дуде Ндонгала, Милко Георгиев, Кристиан Добрев, Стивън Петков