Ботев влезе в първенството със загуба от Левски в последната секунда 21-08-2018 00:00

Ботев Пловдив стартира с домакинска загуба от Левски новия сезон в Първа лига. Пред пълните трибуни в "Коматево" двата отбора изнесоха постна продукция, а единственият гол падна в последната минута на продължението на мача.

През първото полувреме инициативата бе на страната на гостите. Още в 4-ата минута Давиде Мариани стреля опсно, но блестящия през целия мач Даниел Кайзер направи първото си спасяване, като отклони топката в ъглов удар. След изпълнението на корнера отново полският страж се намеси, този път след удар с глава на Станислав Костов.

В 17-ата минута Кайзер направи ново великолепно спасяване, след като извади нов удар с глава на Костов в долния десен ъгъл.

Единствената опасност на сметката на "жълто-черните" преди почивката сътвори Тодор Неделев, който пробва изненадващ удар от фаул, след който топката спря от външната страна на мрежата.

През втората част Ботев изравни играта и възпитаниците на Николай Киров поглеждаха по-често към вратата на своя противник.

Първата опасност обаче отново бе за Левски. В 55-ата минута Обертан проби в наказателното поле и върна към Костов, който стреля отблизо, но с котешки рефлекс Даниел Кайзер направи най-впечатляващото си спасяване в мача.

В 70-ата минута Тодор Неделев стреля отблизо с глава на сантиметри над напречната греда, но страничният съдия маркира несъществуваща засада.

В 78-ата минута влезлият на смяна Васил Шопов центрира в наказателното поле към Стивън Петков, който успя да стреля в десния ъгъл, но вратарят на "сините" Полачек успя да спаси.

Гостите успяха да вкарат с последната атака в мача, когато Ботев бе хванат на контраатака и резервата Илия Димитров реализира на празна врата за 0:1.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин(84' 26. Радослав Апостолов), 17. Лъчезар Балтанов - капитан, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо (90' 77. Милко Георгиев), 29. Дуде Ндонгала (67' 16. Васил Шопов), 20. Стивън Петков