Ботев взе точка при гостуването във Враца 17-08-2021 12:42

Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 при визитата на Ботев (Враца) в среща от 4-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Двата тима направиха равностоен сблъсък и заслужено си разделиха точките. През първата част "канарчетата" бяха по-дейният отбор, а Атанас Илиев блесна с прекрасен гол.

След продължителна атака в 44-ата минута, нападателят получи в наказателното поле и елегантно се завъртя, след което с бомбен шут простреля вратаря на домакините за 0:1.

Врачани стартираха много активно втората част и в 54-ата минута Костадин Ничев изравни. Бранителят овладя топката пред вратата на пловдивчани и въпреки защитните си функции на терена изигра много добре ситуацията, преодолявайки Аргилашки за 1:1.

В следващите минути домакините осъществиха сериозен натиск, но "канарчетата" успяха да запазят равенството. В заключителните минути "жълто-черните" бяха по-дейни и имаха няколко ситуации, но не успяха да се възползват от тях.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос (78 - Тодор Неделев), Атанас Илиев (89 - Иван Василев), Емануел Току, Николай Минков (83 - Филип Филипов), Самуел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон, Станислав Работов