Ботев взе важни три точки в Бистрица 27-08-2018 00:00

Ботев Пловдив се върна към победите в Първа лига след успех с 2:0 при гостуването си на Витоша в Бистрица. Жълто-черните надиграха категорично своя домакин и заслужено взеха трите точки след попадения на Тодор Неделев в средата на първото полувреме и Густаво Афонсо в самия край на мача.

Победата за възпитаниците на Николай Киров дойде във важен момент след две поражения поред в шампионата.

В 6-ата минута “жълто-черните” организираха добра атака, при която Серкан намери вляво Густаво, бразилецът центрира прострелно за сънародника си Диого Кампос, който засече топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада на нападателя.

В 12-ата страхотен шанс да открие пропусна Кристиан Димитров. Бранителят бе намерен непокрит в близост до вратата от прекрасно центриране на Тодор Неделев, но стреля слабо на сантиметри покрай вратата.

“Канарчетата” продължиха да доминират и логично поведоха в 33-ата минута, когато след страхотно изпълнение от пряк свободен удар Тодор Неделев изпрати топката в мрежата за 0:1.

Още в следващата минута Серкан Юсеин проби в половината на домакините и шутира силно от около 20 метра, но макар и затруднен вратарят на Витоша Николай Георгиев успя да избие в корнер.

В 41-ата минута стражът на домакините направи ново спасяване, като този път спаси удар с глава на Лъчезар Балтанов след центриране на Вутов отляво.

Едва в заключителните минути “зелените” от Бистрица отправиха първия си точен удар чрез Анте Рениа, който Даниел Кайзеротрази без особено затриднения.

В самото начало на втората част Ботев пропусна два отлични шанса да удвои аванса си.

Секунди след началото на полувремето Лъчезар Балтанов бе изведен отляво, капитанът пусна към абсолютно непокрития в наказателното поле Тодор Неделев, но плеймейкърът изпрати топката в напречната греда.

Две минути по-късно Густаво Афонсо изведе Диого Кампос на добра позиция, но деветката на Ботев се забави и бе блокиран.

Последваха минути на затишие пред двете, в които домакините стигнаха до няколко статични положения, които не доведоха до опасности пред Даниел Кайзер

До 75-ата минута, когато пловдивчани направиха поредния си сериозен пропуск този път чрез Густаво Афонсо. Бразилецът бе изведен от Тодор Неделев отляво в наказателното поле и под ъгъл стреля в тялото на вратаря на Витоша.

Минути преди края с пропуск се отчете и влезлият на смяна Стивън Петков

Точка на серията от пропуски сложи Густаво Афонсо в продължението на мача. Бразилецът се възползва от грешка на вратаря, като успя да му открадне топката и на празна врата да оформи крайното 0:2.