Ботев загуби гостуването си на Локомотив Сф 26-04-2015 22:58

"Ботев" Пловдив отстъпи с 0:1 при гостуването си "Локомотив" София в двубой от 27-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата бе дело на Емил Гъргоров в 60-ата минута, а поражението в столичния квартал "Надежда" бе второ за "канарчетата" в плейофите след изиграването на половината от мачовете в Топ 6.

Мачът бе лишен от качествен футбол заради изключително неравния терен, който затрудняваше максимално двадесет и двамата на терена. Играчите често грешаха заради постоянните странни траектории на топката и акцентът в двубоя се измести върху единоборствата и очакването съперникът да сгреши фатално.

Треньорът на "Ботев" Петър Пенчев извърши три промени в стартовата единадесеторка от последния мач. На мястото на контузения Радослав Терзиев след наказание в игра се завърна Даниел Златков. Филип Филипов също зае позицията си на левия бек вместо Лазар Марин, а Цветелин Чунчуков поведе атаката.

През цялото първо полувреме "Ботев" бе видимо по-дейният отбор на терена. "Канарчетата" успяха за дълъг период да водят играта в половината на противника, след като печелеха повечето единоборства и владееха по-трайно топката. Въпреки това единствено Божидар Васев успя да отправи точен удар още в 4-ата минута, а на няколко пъти добре построени атаки на "жълто-черните" не успяваха да бъдат завършени с шут.

Преди почивката домакините заложиха изяло на контраатаки, с които бранителите на "Ботев" се справяха без особени затруднения. Все пак столичните "железничари" стигнаха до две голови възможности след статични положения. Първо, в 11-ата минута, централният защитник Траян Траянов засече с глава центриране от корнер, а ударът му мина на около метър от десния стълб на вратата на Адам Стаховяк. В самия край на полувремето след центриране от фаул левия бек на домакините Камен Хаджиев стреля с глава покрай лявата греда.

Секунди след началото на второто полувреме Йордан Христов направи рейд в половината на "Локомотив" и стреля силно, но Божидар Митрев изби.

"Ботев" продължи да бъде по-активният отбор на терена, но противно на логиката домакините стигнаха до гол при една от своите контри в 60-ата минута. Съдията Никола Попов не маркира очевиден фаул срещу Лъчезар Балтанов до ъгловото флагче в полето на софиянци, след което последва бърза контраатака, завършила с центриране от десния фланг. Топката кацна на главата на Емил Гъргоров, който я заби в земята, а оттам кълбото отскочи и се заби в горния десен ъгъл за 1:0. Балтанов реагира остро за неотсъдения фаул срещу себе си, за което получи жълт картон.

"Ботев" опита да реагира и да върне гола. "Канарчетата" притиснаха своя домакин, но стигнаха до един удар на Мариян Огнянов с глава над гредата и още няколко много добри комбинации, при които липсваше само последният пас или головият удар. При разредената "жълто-черна" защита "Локо" Сф също стигна до голов шанс в 80-ата минута, но Владислав Романов се засуети и бе блокиран.