Ботев загуби като гост на Монтана 03-11-2016 17:21

Ботев загуби с 1:3 като гост на Монтана. Двубоят от XIII кръг в Първа професионална лига се игра на градския стадион в Ловеч, където тимът от Севера играе своите домакински мачове през този сезон. "Жълто-черните" изиграха слаб мач и записаха трети пореден мач без победа в първенството. Попадението за пловдивчани реализира Жоао Пауло в продължението на двубоя, след като преди това Стивън Петков на два пъти и Сергей Георгиев бяха дали солиден аванс на Монтана.

Срещата пропусна капитанът на Ботев Тодор Неделев, който два дни преди мача бе повален от вирус и не успя да се възстанови за мача. Вместо него в титулярния състав за първи път започна Даниел Кутев. Меледже Омнибес също бе оставен на резервната скамейка, а в стартовите единадесет попадна Милен Кикарин.

Двубоят в Ловеч започна равностойно, а първата опасна ситуация бе пред вратата на монтанци. В 5-ата минута Омар Косоко проби мощно в половината на Монтана и преодоля защитника срещу себе си, но поведе топката малко по-силно от необходимото и бе изпреварен от Христо Иванов.

В 17-ата Петър Атанасов стреля в стената от фаул в опасна близост до наказателното поле на „жълто-черните”.

След половин час игра Петър Атанасов бе изпуснат по десния фланг. Последва опасно центриране, с което се разминаха както Георги Георгиев, така и нападателите в сини екипи.

В 31-ата минута натрупалите се статични положения пред вратата на Ботев дадоха резултат и Стивън Петков изведе Монтана напред, след като засече на близката греда центриране от корнер и с глава изпрати топката в мрежата за 1:0.

Шест минути по-късно „канарчетата” можеха да изравнят по идентичен начин. След центриране от фаул встрани от наказателното поле Даниел Кутев стреля с глава, но над напречната греда.

В 42-ата минута Ботев бе много близо до изравняване на два пъти в рамките на няколко секунди. Първо Омар Косоко се освободи от защитник в наказателното поле и опита да намери Иван Стоянов пред вратата, но капитанът на пловдивчани в тази среща бе изпреварен от шпагат на противник точно преди да засече топката.

Още в следващата атака отлично центриране на Крум Стоянов отляво намери на чиста позиция пред вратата Омар Косоко, но французинът не успя да засече топката и пропиля най-добрият шанс за Ботев преди почивката.

Второто полувреме започна с греда за домакините. В 49-ата минута Петър Атанасов и Фернандо Силва размениха подавания на скорост, последва удар на бразилеца, който Георги Георгиев спаси, а при добавката на кариоката топката срещна дясната греда.

В 52-ата минута най-активният в предни позиции за Ботев Омар Косоко стреля опасно над напречната греда.

В 59-ата минута Монтана удвои аванса си с попадение на Сергей Георгиев. Нападателят на „сините” се освободи преодоля защитник в жълто-черно и с удар в долния ляв ъгъл покачи на 2:0.

Малко по-късно отново авторът на второто попадение стреля опасно покрай лявата греда, а минута след него същото стори и Стивън Петков.

Николай Киров опита да внесе промяна в играта с включването в игра на Наско Милев и Меледже Омнибес, но и това не оказа положителен ефект върху развоя на срещата.

Вместо това Монтана стигна до ново попадение в 70-ата минута след центриране отляво Стивън Петков стреля с глава средата на вратата, а Георги Георгиев позволи топката да мине под плонжа му за 3:0.

В 72-ата минута Даниел Кутев намери Косоко в наказателното поле, но неговият удар отново не намери целта.

В заключителните 10 минути в игра юношата Здравко Дерменов, който замени на десния бек Милен Кикарин, като това бе и официален дебют за младока за представителния тим.

Ботев можеше да стигне до почетен гол в 83-ата минута, когато в две поредни атаки Христо Иванов отрази удари на Омар Косоко и Жоао Пауло.

В последната минута Омар Косоко натресе страничната греда с прекрасен удар извън наказателното поле.

В даденото от съдията продължение Ботев все пак стигна до попадение след страхотен далечен шут на Жоао Пауло, който оформи крайното 3:1.

МОНТАНА: 1. Христо Иванов - капитан, 23. Шоко, 3. Иван Михов, 29. Диарасоуба Бамба, 14. Христос Контохристос, 25. Костадин Дяков, 8. Георги Коруджиев, 10. Петър Атанасов, 24. Фернандо Силва, 16. Стивън Петков, 22. Сергей Георгиев

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 71. Милен Кикарин, 6. Даниел Златков, 18. Радослав Терзиев, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 16. Стенио дос Сантос, 88. Даниел Кутев, 73. Иван Стоянов – капитан, 20. Омар Косоко, 37. Жоао Пауло

Съдия: Петър Доровски (София)