Ботев загуби минимално от Калиакра Каварна 23-07-2011 08:26

Ботев Пловдив загуби с минималното 0:1 последната си контрола по време на лагера в Банско от Калиакра. Двубоят се игра на стадиона в град Дряново рано тази сутрин. Каварненци имаха превъзходство почти през целия мач, а "канарчетата" рядко стигаха до положения пред противниковата врата. Единственият гол в срещата падна през втората част след грешка в отбраната на Ботев. Контузия получи защитникът Николай Домакинов през първото полувреме и бе сменен принудително.

Мачът започна в доста ранен час заради големите жеги. Още в самото начало на първото полувреме Петър Атанасов намери Курдов, който бе фаулиран на границата на наказателното поле, но арбитърът не отсъди нарушение. Последваха тежки минути за "жълто-черните". Първо Яшар нацели гредата на вратата пазена от Илия Николов в 11-тата минута на мача. После, на два пъти, Владо Байрев трябваше да чисти от голлинията след разбъркване в наказателното поле. Най-опасните положения за Ботев през първата част се откриха пред Николай Манчев. Капитанът обаче първо шутира в аут, а по-късно не пое добре топката останал очи в очи с вратаря.

През второто полувреме в двата отбора бяха извършени доста смени, което доведе до спад в темпото на игра. Алдаберт Зафиров пусна в игра бързоногия нападател Илиан Чавдаров, от който дойдоха и по-сериозните положения през оставащите минути. Именно Чавдаров съобразително се възползва от грешка на Гаджалов и вкара единствения гол в срещата в 67-та минута на мача.

Малко преди това Тодор Неделев по блестящ начин премина през няколко футболисти на Калиакра и много хитро намери съотборника си Николай Манчев, който вместо да стреля веднага към вратата на Цветан Димитров, притъпи контрата с пас към Асенов. Срещата завърши една минута по рано, заради разправии на сините с главния съдия.

Веднага след края на мача отборът на Ботев се прибира в Пловдив и ще поднови тренировки във вторник.