Ботев загуби от Анжи в последната си контролна среща 02-02-2017 00:00

Ботев загуби с 1:2 от „Анжи” Махачкала в последната си контролна среща от подготвителния лагер в Турция. Двата отбора изиграха добра проверка, в която руският тим отбеляза положенията, които създаде през първата част и взе два гола аванс до почивката, а Серкан Юсеин върна едно попадение четвърт час пред края.

Треньорът Николай Киров започна с Иван Чворович на вратата, който заедно с Радослав Терзиев, Серкан Юсеин и Цветомир бе един от четиримата футболисти, които бяха на терена през целия двубой. Като партньори на Терзиев в отбрана започна Даниел Златков, а отляво в защитата стартира Лазар Марин. Пред отбраната започнаха Серкан Юсеин и Лъчезар Балтанов, а по фланговете Омар Косоко и Крум Стоянов. Антонио Вутов действаше зад изнесения на върха на атаката Фернандо Виана.

На полувремето в игра се появиха Кристиан Димитров, Фелипе Бризола и Меледже Омнибес, а в заключителните 20-на минути се появиха и младоците Борис Тютюков, Кристиан Добрев и Милко Георгиев.

Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, като в неговото начало „жълто-черните” имаха няколко добри ситуации, от които да поведат в резултата. Секунди след началото на мача Фернандо Виана се измъкна от защитата след извеждащо подаване на Антонио Вутов, бразилецът успя да изпревари вратаря  и след съприкосновение с него падна на тревата, но сигнал на арбитъра не последва.

В 7-та минута Омар Косоко изведе пас в коридор Крум Стоянов, който миг преди да стигне до топката бе изпреварен от вратаря на „Анжи” Юрченко. Руснаците отговориха с греда на Яковлес. Халфът на Анжи стреля в десния страничен стълб от чиста позиция. Три минути по-късно отново Крум Стоянов изскочи зад защитата и успя да преодолее вратаря, но вместо да опита да завърши сам опита пас с пета и топката срещна ръка на противников състезател на метър извън наказателното поле. От удобната позиция Омар Косоко не успя да уцели рамката на вратата.

В 17-та минута отново Юрченко се отчете с двойна добра намеса след като блокира последователно Антонио Вутов и Фернандо Виана.

В 24-та минута Анжи откри във втората си опасна атака в мача, след като Будовский бе изпуснат отляво по руската атака и с диагонален удар изпрати топката в мрежата за 0:1.

В 27-та минута Антонио Вутов опита да свали центрирана в наказателното поле топка към Фернандо Виана, но бразилецът бе изпреварен от защитник. Минута по-късно Анжи удвои преднината си след гол близнак на първия, който този път бе дело на Асилдаров.

До края на полувремето двата отбора отправиха по един точен удар, но резултатът остана непроменен и на почивката Анжи се оттегли с два гола аванс.

Второто полувреме предложи по-малко опасности пред двете врати, като Ботев бе по-активният тим на терена. „Канарчетата” владееха топката повече и не допуснаха сериозни заплахи пред Иван Чворович. В 60-та минута Фелипе Бризола отправи точен но слаб удар, който не затрудни особено противниковият вратар. Четвърт час преди края на срещата Серкан Юсеин намали резултата с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар.

Минута преди последния съдийски сигнал, когато след центриране от пряк свободен Радослав Терзиев бе близо до това да нанесе завършващ удар, но защитата на Анжи успя да си свърши работата и да попречи на централния бранител на Ботев.

Съставът на Ботев: 99. Иван Чворович, 24. Лазар Марин, 6. Даниел Златков, 2. Цветомир Панов, 25. Крум Стоянов, 18. Радослав Терзиев, 73. Антонио Вутов, 17. Лъчезар Балтанов, 10. Серкан Юсеин, 9. Фернандо Виана, 20. Омар Косоко

Очаквайте разширен видео репортаж от  последната контролна проверка на Ботев в Турция.