Ботев загуби от Арда на "Колежа", феновете подкрепиха Генчев и отбора след мача 04-08-2023 23:45

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от Арда (Кърджали) в среща от 4-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

"Канарчетата" отново не успяха да вземат така жадуваната първа победа след реконструкцията на "Колежа". Дебют за пловдивчани записа Константинос Балоянис.

Гостите удариха на два пъти само в рамките на 120 секунди. В 40-ата минута Сако откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер.

В 42-ата минута Станислав Иванов преодоля Роберто Пунчец и останал срещу Кайзер вкара за 0:2.

След почивката ботевистите доминираха, но не успяха да се върнат в мача. След последния съдийски сигнал Станислав Генчев и част от футболистите получиха сериозна подкрепа от публиката, която ги окуражи въпреки неприятното начало на сезона.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Кайзер, Минков, Пунчец, Тамм, Акере, Карабельов, Етоо, Ннади, Колев, Уме, Секулич