Ботев загуби от Берое след късен обрат в Стара Загора 21-08-2018 00:00

„Ботев” Пловдив загуби с 1:2 като гост на „Берое” в двубой от 4 кръг на Първа лига. Двубоят под Аязмото предложи на публиката драматичен завършек. И трите попадения паднаха в заключителните минути на срещата, като първо Ботев поведе чрез Стивън Петков в 78-ата минута, след което домакините обърнаха с гол на Рубен Бригидо и автогол на Костадин Ничев, съответно в 83-ата и 85-ата минути.

Николай Киров заложи на абсолютно същата единадесеторка от предходните два мача в схема 4-1-4-1.

Мачът започна спокойно и през първото полувреме не предложи почти нищо интересно.

Единствената опасност преди почивката бе в 36-ата минута пред вратата на Даниел Кайзер, когато след центриране от корнер защитникът на „Берое” Ерол Еркан бе оставен непокрит в малкото наказателно поле. За щастие на „жълто-черните” играчът в зелен екип би слабо встрани от вратата.

В началото на втората част домакините упражниха натиск и създадоха три добри възможности между 53-ата и 57-ата минути. Първо Даниел Кайзер спаси удар на Александър Цветков от малък ъгъл, след което на два пъти Мартин Райнов стреля неточно от удобни позиции.

„Ботев” изравни играта и „канарчетата” погледнаха по-сериозно към вратата на старозагорци.

В 58-ата минута Тодор Неделев центрира ниско в полето пред Душан Перниш, а сантиметри не достигнаха на Стивън Петков да засече топката във вратата.

Четвърт час по-късно при идентична ситуация Неделев пусна вдясно към Стивън Петков, който центрира за Лъчезар Балтанов, но защитник успя да блокира капитана на пловдивчани.

„Ботев” излезе напред в резултата в 78-ата минута. След отлична атака по десния фланг Филип Филипов центрира прецизно към Стивън Петков, а голмайсторът на „жълто-черните” плонжира и с глава прати топката в мрежата за 0:1.

За съжаление „Ботев” не успя да задържи преднината си и не само допусна бързо изравняване, но и пълен обрат. В 83-ата минута Рубен Бригидо вкара с глава за 1:1, а две минути по-късно Костадин Ничев си вкара нелеп автогол, след като отклони в собствената си врата центриране от пряк свободен удар за 2:1.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев (73’ 26. Радослав Апостолов), 16. Васил Шопов (61’ 10. Серкан Юсеин), 17. Лъчезар Балтанов – капитан, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо (88’ 11. Кристиан Добрев), 20. Стивън Петков