Ботев загуби от Черно море у дома 22-10-2016 18:01

Отборът на "Ботев" прекъсна серията си от четири шампионатни срещи без загуба, след като отстъпи с 2:3 у дома срещу "Черно море" в мач от XI кръг на Първа професионална лига. "Жълто-черните" допуснаха пасив от три гола още до почивка, а през втората част опитаха да наваксат изоставането, но стигнаха само до почетно поражение.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на "Ботев" Румен Юруков - Пики.

Началото на двубоя бе кошмарно за възпитаниците на Николай Киров и още в 3-ата минута гостите дръпнаха в резултата. Иван Стоянов загуби топката дълбоко в половината на "моряците", последва бърза контраатака завършила с центриране от десния фланг и точен удар с глава на Иван Коконов.

Пловдивчани можеха да върнат попадението в 8-ата минута, когато Иван Стоянов се измъкна в наказателното поле и шутира с левия крак, но Коварж отклони топката в корнер. Още в ответната атака Бакари със силен диагонален шут разтресе лявата греда зад Георги Георгиев.

Последва затишие пред двете врати по време, на което Цветомир Панов напусна терена с разтежение, а на негово място се появи 19-годишният Кристиан Димитров, който влезе в центъра на защитата, а Радослав Терзиев бе изтеглен в зоната на десния бек.

В 26-ата минута "канарчетата" отново бяха близо до гола. Първо вратарят на "Черно море" изби шут на Жоао Пауло, а секунди по-късно отрази нов удар, този път на Серкан Юсеин.

И когато изглеждаше, че "Ботев" е близо до изравнителното попадение, гостите нанесоха втория си удар. Кристиан Димитров сбърка при изнасянето, което позволи на Даниел Георгиев да открадне топката и с прехвърлящ удар да удвои аванса на своите - 0:2.

Три минути по-късно нова добра атака на варненци изведе на чиста позиция Коконов, който шутира над вратата.

В следващата атака Стенио дос Сантос, Иван Стоянов и Жоао Пауло комбинираха отлично, но ударът на бразилеца рикошира в крак на бранител и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение вратарят на гостите увисна, но Кристиан Димитров не успя да насочи в опразнената врата.

В 42-ата минута "канарчетата" допуснаха много лек гол, след като позволиха на Уго Секо да навлезе необезпокояван в наказателното поле и с техничен удар покрай Георгиев да направи преднината на "моряците" доста внушителна - 0:3.

На полувремето Николай Киров извади от игра Меледже Омнибес и пусна на негово място Наско Милев.

Втората част стартира равностойно, без опасности пред двете врати до 58-ата минута, когато Иван Стоянов стреля от фаул в горния ляв ъгъл, но Коварж имаше достатъчно време да се придвижи и избие топката в ъглов удар.

Наставникът на "жълто-черните" опита да вкара още свежест в атаката с пускането в игра на Даниел Кутев, който видимо раздвижи играта на "Ботев" в предни позиции.

В 62-ата минута домакините върнаха едно попадение след отлична индивидуална изява на Серкан Юсеин. 20-годишният младежки национал напредна с топката в крака към наказателното поле на "зелено-белите" и с удар в долния десен ъгъл намали на 1:3.

Три минути по-късно Даниел Кутев си освободи място за стрелба пред пеналта, но шутът му с левия крак профуча покрай десния страничен стълб.

В 70-ата минута Радослав Терзиев вдигна трибуните с първия си гол в официален мач с жълто-черния екип. Младият защитник се разписа с глава след центриране от корнер на Неделев и направи така че обратът да изглежда напълно постижим.

В минутите до края обаче "Ботев" не успя да притисне своя противник и така и не успа да стигне поне до точката.

"БОТЕВ": 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов (21' 5. Кристиан Димитров), 6. Даниел Златков, 18. Радослав Терзиев, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 14. Меледже Омнибес (46' 45. Наско Милев), 16. Стенио дос Сантос, 8. Тодор Неделев - капитан, 73. Иван Стоянов, 37. Жоао Пауло

"ЧЕРНО МОРЕ": 31. Пржемисъл Коварж, 73. Ондрей Сукуп, 22. Пламен Николов, 5. Стефан Станчев, 4. Михаил Венков - капитан, 84. Тодор Паланков, 3. Даниел Георгиев (21. Георги Илиев), 6. Александър Цветков, 13. Иван Коконов, 7. Уго Секо (90' 15. Траян Траянов), 9. Бакари (29. Марек Кузма)

Съдия: Никола Попов