Ботев загуби от Левски в София 04-12-2021 19:07

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от Левски (София) в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Виваком арена - Георги Аспарухов" в София.

"Канарчетата" не успяха да отговорят на агресията на домакините и заслужено записаха поражение. Ботевистите бяха подкрепяни от солидна агитка от Пловдив, която през всичките 90 минути бе зад отбора.

"Сините" откриха резултата още в 6-ата минута. Домакините получиха много спорен фаул на тъча, а след неговото изпълнение Зайков с глава вкара за 1:0.

През първите 45 минути момчетата на Станимир Стоилов доминираха тотално, а "жълто-черните" много трудно успяваха да сътворят нещо опасно в атака. Удар на Неделев в средата на полувремето бе избит от Михайлов.

Второто полувреме стартира по-активно за Ботев, а 47-ата минута се оказа решаваща за крайния изход от мача. Тогава Па Конате бе изведен очи в очи с вратаря на Левски, но от прекрасна позиция стреля покрай вратата.

С течение на времето домакините овладяха инициативата и в 79-ата минута Борислав Цонев фиксира крайния резултат с диагонален удар.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев (71 - Джеймс Етоо), Дилан Мертенс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Николай Минков (71 - Антоан Бароан), Самуел Супрайен, Реда Рабей (71 - Димитър Тонев), Кевин Янсон