Ботев загуби от лидера при набор 95 13-11-2010 20:25

Ботев загуби от Родопа с 0:1 в дерби мача от 13-ия кръг на шампионата при набор 95.

Ботев загуби с 0:1 от Родопа в среща от 13-ия кръг в първенството при набор 95. Мачът започна сравнително спокойно с оглед заряда на срещата. Първата ситуация за гол се откри пред гостите след неразбирателство в защитата на Ботев. След първите минути "канарчетата" се събудиха и започнаха да контролират събитията на терена. В 18-ата минута Иван Андреев стреля силно над напречната греда. В 30-ата минута след неприятен сблъсък се контузиха двама футболисти на двата отбора и треньорите бяха принудени да извършват смени, като за Ботев терена напусна Васил Петров, а в игра влезе Боримир Карамфилов. Само няколко секунди след появяването си на терена Карамфилов излезе очи в очи с вратаря на гостите, но пропусна. Така завърши и първата част.

Ботев получи гол от съблекалнята и в началото на второто полувреме Родопа откри резултата след груба грешка в центъра на отбраната на "канарчетата". След това попадение гостите се затвориха, а жълто-черните тръгнаха да изравняват резултата. Малко след гола за смолянчани Иван Андреев бе съборен в наказателното поле на гостите, но съдията остана безмълвен. В следващата опасна ситуация жълто-черните изпълниха късо корнер, след което последва центриране и Дойчин Петров игра с глава, топката се удари в напречната греда, но страничния съдия вдигна спорна засада. До края на мача "канарчетата" натискаха, но нападаха повече хаотично и не стигаха до чисти положения. Въпреки това, три минути преди края на мача, отборът на Родопа направи опит за изкуствена засада, но защитник в зелено покри засадата и трима футболисти на Ботев се оказаха на добра позиция, но липса на концентрация лиши жълто-черните от гол.