Ботев загуби от Лудогорец в поредния си голов екшън 16-07-2018 12:11

Ботев Пловдив отстъпи с 2:4 у дома пред Лудогорец в третия си поред в рамките на седмица голов спектакъл. "Жълто-черните" излязоха в силно прекроен състав срещу лидера и шампион в Първа лига с цел да бъдат запазени от наказания куп основни играчи, "висящи" с жълти картони преди изключително важния полуфинал срещу Славия след три дни.

Лъчезар Балтанов и Йордан Минев отсъстваха поради наказания, а Николай Киров остави извън групата Серкан Юсеин и Жоао Пауло. На резервната скамейка пък бяха Иван Чворович, Пламен Димов, Дуде Ндонгала и Стивън Петков.

Въпреки нестандартната си стартова единадесеторка, "канарчетата" дадоха сериозен отпор на Лудогорец и поражението дойде в заключителния четвърт час на мача.

Диого Кампос даде ранен аванс на Ботев още в 4-ата минута, след като се възползва от грешка в защитата на гостите след центриране от свободен удар.

Разградчани обърнаха развоя с попадения на Вандерсон в 22-ата след груба грешка на Алваро Юлиано и Клаудиу Кешеру в седем минути по-късно.

Започналият като титуляр младок Милко Георгиев възстанови равенството в 41-ата минута, а двата отбора пропуснаха по още една добра ситуация през първото полувреме.

Ботев бе доста активен след почивката и пловдивчани пропуснаха няколко добри възможности да дръпнат в резултата заради неточности в завършващата фаза.

В 72-ата минута след центриране от корнер Игор Пластун вкара с глава за 2:3, а в 78-ата Якуб Свиерчок завърши с нов гол добра атака на своя тим за крайното 2:4.

Добрата новина за Ботев след мача е, че старши-треньорът Николай Киров ще разполага с пълния си набор от играчи за реванша със Славия в София, в който "жълто-черните" влизат с аванс от 2:1 след първата среща в Пловдив.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 6. Алваро Юлиано, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 26. Милко Георгиев (69' 11. Кристиан Добрев), 93. Густаво Афонсо (77' 20. Стивън Петков), 9. Диого Кампос (71' 29. Дуде Ндонгала)