Ботев загуби от младежкия национален тим в контрола 12-11-2015 16:44

Ботев Пловдив загуби с 0:2 от младежкия национален отбор на България в контролна среща на клубната база в Коматево. Проверката бе организирана заради предстоящата през уикенда пауза в първенството. "Жълто-черните" бяха ръководени в спаринга от Николай Киров, докато новият старши треньор на тима Николай Костов изгледа срещата от официалната ложа.

В отсъствието на деветима контузени и ангажирани с националните отбори футболисти, "канарчетата" изиграха посредствен мач, в който допуснаха попадения в началото на двете полувремена, дело на Ахмед Ахедов (10') и Владислав Мисяк (48').

На вратата за Ботев по едно полувреме си разделиха Валентин Галев и Мартин Димитров. В защита започнаха Йордан Христов, Радослав Терзиев, Пламен Николов и Филип Филипов. Пред тях в средата на терена стартираха Божидар Васев и Владимир Айтов, по фланговете - Нико Варела и Рахави Кифуети, а Мариян Огнянов бе започна зад изнесения напред Димитър Алексиев.

На полувремето в игра се появиха още Серкан Юсеин, Наско Милев, Валентин Томов и Жоел Чибамба, а малко по-късно Никола Марин, Кристиян Димитров, Борис Тютюков и Християн Казаков.

Селекционерът на младежкия национален тим Антони Здравков заложи на два различни състава в двете полувремена, като единствено вратарят Красимир Костов изкара цял мач под рамката.

В 10-ата минута младежите откриха след поредица от грешки на "жълто-черните". Първо Пламен Николов сгреши при изнасянето, последва извеждащ пас към противников нападател, който бе пресечен от Валентин Галев. Вратарят обаче не успя да изчисти добре топката, тя попадна в краката на Ахмед Ахмедов, който без да се бави я изпрати отдалеч в опразнената врата за 0:1.

През първото полувреме националите до 21 години отправиха още два удара в очертанията на вратата на Ботев, които Валентин Галев спаси. "Жълто-черните" пък застрашиха стражът на младежите Красимир Костов едва в края на полувремето, когато първо опасно центриране на Нико Варела бе отклонено в корнер, а след него Радослав Терзиев стреля неточно с глава.

Само три минути след началото на втората част Ботев допусна втори гол. Владислав Мисяк навлезе в наказателното поле отляво и с нисък шут през Йордан Христов изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Мартин Димитров за 0:2.

До края на мача България U21 не създаде повече опасности пред вратата на 19-годишния страж на "канарчетата", докато "жълто-черните" на два пъти бяха близо до гола. В 62-ата минута Наско Милев напредна в половината на противника и с техничен силен шут от разстояние разтресе напречната греда. Малко по-късно Християн Казаков изпълни опасен пряк свободен удар, след който топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

БОТЕВ: Валентин Галев (46' Мартин Димитров), Йордан Христов (58' Никола Марин), Радослав Терзиев, Пламен Николов (58' Кристиян Димитров), Филип Филипов, Божидар Васев (46' Валентин Томов), Владимир Айтов (46' Серкан Юсеин), Мариян Огнянов (58' Християн Казаков), Нико Варела (46' Наско Милев), Рахави Кифуети (58' Борис Тютюков), Димитър Алексиев (46' Жоел Чибамба)

БЪЛГАРИЯ U21: Красимир Костов, Христо Попадийн, Стефан Велков, Христофор Хубчев, Мики Орачев, Юлиан Ненов, Александър Василев, Бекир Расим, Тодор Траянов, Димитър Велковски, Ахмед Ахмедов (Живко Хаджиев, Божидар Чорбаджийски, Владимир Семерджиев, Иван Колев, Емил Камберов, Емил Стоев, Петър Витанов, Христо Стамов, Лазар Марин, Владислав Мисяк)