Ботев загуби от руснаци в контрола 05-02-2014 16:57

Ботев Пловдив загуби четвъртата си контролна среща на кипърска земя с 1:2 от руския Енисей. "Жълто-черните" допуснаха 2 гола през първото полувреме, а в самия край на мача Юнес Хамза върна едно попадение от дузпа, която бе втора за пловдивчани в срещата, след като в 68-ата минута Вандер пропусна да реализира от бялата точка.

"Канарчетата" започнаха с Алесандру Бенга и Сивард Спрокел като двойка централни защитници, а карето пред Адам Стаховяк допълниха Йордан Христов и Артур Енрике. В средата на терена действаха Алесандру Куртеан, Мариян Огнянов, Абел Анисе и Вандер Виейра, докато атаката бе водена от Иван Цветков и Юнес Хамза.

През целия двубой футболистите на Ботев владееха повече топката, а съставът на Енисей заложи на по-прибрана игра и контраатаки. При първата по-сериозна от тях Галаш се възползва от пробойна в защитата и очи в очи със Стаховяк не сгреши за 0:1 в 16-ата минута. Две минути по-късно Куртеан шутира от над 20 метра, но вратарят на руснаците спаси. В 30-ата минута Вандер Виейра завърши самостоятелен рейд пред наказателното поле, но отново Полотников се намеси и изби в ъглов удар, а след корнера Анисе стреля с глава покрай левия страничен стълб.

В 35-ата минута Стаховяк допусна грешка, като пое лошо върната към него топка, след което в опита си да изпревари пресиращ го противник я изчисти в краката на Иванов, който на празна врата направи вкара за 0:2.

На полувремето Веселин Минев замени Артур Енрике, а до края на двубоя Станимир Стоилов направи само още две смени, пускайки в игра Ромарио Кортзорг и Луис Педро.

През втората част "канарчетата" заиграха по-активно и още в началните минути пред Юнес Хамза се откриха две бързи възможности за намали резултата. При първата от тунизийския нападател шутира, но защитник се намеси в последния момент и топката премина встрани от вратата, а във втората ситуация Хамза не овладя добре топката на чистата позиция, в която бе оставен.

В 59-ата минута Адам Стаховяк спаси опасен удар на Хуан, а в 66-ата същото стори и стражът на Енисей с шут на Йордан Христов. В 68-ата минута Абел Анисе бе фаулиран в наказателното поле, но Вандер би лошо от бялата точка и Полотников спаси. В заключителните минути Ромарио не уцели вратата от чиста позиция след центриране на Луис Педро, а след това удар на холандското крило бе спасен от вратаря.

В добавеното време "канарчетата" стигнаха до втора дузпа за фаул срещу Юнес Хамза в наказателното поле, който сам се нае с изпълнението и не сгреши, оформяйки крайното 1:2.

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Алесандру Бенга, Артур Енрике (46-Веселин Минев), Алесандру Куртеан, Мариян Огнянов, Абел Анисе, Вандер Виейра (77-Луис Педро), Иван Цветков (69-Ромарио Кортзорг), Юнес Хамза