Ботев загуби от ЦСКА в София 04-05-2013 18:32

„Ботев” Пловдив загуби с 0:1 гостуването си на ЦСКА в последната среща от програмата на 25-ия кръг в NEWS7 футболно първенство. Второто пролетно поражение, дошло часове преди Великден, върна „канарчетата” отново на четвъртото място, на точка зад „червените” от София. Единственият гол в мача реализира бразилецът Марсиньо в 51-ата минута. Преди и след него реферите не зачетоха две попадения на Иван Цветков заради засади.

От групата на „Ботев” за мача отпадна Вандер Виейра, а на негово място дебют в разширения състав записа 17-годишният юноша Серкан Юсеин. Наставникът на „жълто-черните” избра да започне с Адам Стаховяк на вратата, в защита – Перейра, Грънчаров, Спрокел и Артур Енрике, Борис Галчев и Йордан Христов си партнираха в средата, по фланговете – Луис Педро и Станислав Костов, а Тодор Неделев действаше зад изнесения напред Иван Цветков.

Двата отбора изнесоха равностоен мач с малко опасности пред двете врати. Въпреки, че имаха лек териториален превес през първата част, домакините застрашиха Стаховяк едва в последната минута на полувремето, когато полският страж отрази силен удар на Присо, а секунди по-късно Адам пресече опасно центриране към Мартин Камбуров.

Преди това „канарчетата” също имаха своите шансове. Първо Черни спаси далечен удар на Борис Галчев, а в 17-ата минута Костов пусна към Цветков в наказателното поле, капитанът на „жълто-черните” опъна мрежата с мощен шут, но страничният съдия маркира доста спорна засада. Малко по-късно Неделев центрира отляво ниско по тревата, но подаването му не достигна до Луис Педро.

Още в началото на второто полувреме „Ботев” получи шанс да открие резултата. Тодор Неделев открадна топката в половината на домакините и след като напредна с нея, пусна наляво към свободния Костов, който пое топката, но вместо да опита да завърши с удар, потърси подаване и бе блокиран.

В 51-ата минута, при постепенна атака на ЦСКА, топката стигна до непокрития пред наказателното поле Марсиньо, който шутира и след рикошет в тялото на защитник топката спря в мрежата зад Адам Стаховяк – 1:0.

След гола „канарчетата” опитаха да притиснат противника, но не успяха да стигнат до чиста голова ситуация. В 72-ата минута минута Галчев центрира от фаул зад защитата и Цветков вкара отблизо, но се оказа, че в момента на подаването голмайсторът е бил зад линията на отбраната. До края „жълто-черните” стигнаха до още няколко статични положения, но не успяха да се възползват от тях и резултатът остана непроменен.

ЦСКА: Черни, Бандаловски, Попов, Василев (59-Грънчов), Стоянов, Саша, Анисе, Присо (75-Чочев), Делев (58-Сержиньо), Марсиньо, Камбуров

БОТЕВ: Стаховяк, Перейра, Спрокел, Грънчаров, Енрике, Галчев, Христов, Педро (73-Дяков), Костов, Неделев (78-Павлов), Цветков

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Саша, Бандаловски (ЦСКА); Павлов, Дяков (БОТЕВ)