Ботев загуби от Верея в Стара Загора 22-08-2016 22:14

"Ботев" Пловдив загуби с 0:1 като гост на "Верея" в мач от IV кръг на Първа професионална лига. Двубоят, който се игра на стадион "Берое" в Стара Загора предложи твърде малко интересни ситуации пред двете врати, като при единствената си добра възможност домакините успяха да отбележат и единственото попадение в срещата.

Голът падна след добра тройна комбинация в наказателното поле на "Ботев", която нападателят на "Верея" Методи Костов завърши с удар под плонжа на Георги Георгиев в 20-ата минута. Преди попадението липсваха опасности, а до края на полувремето "Ботев" на два пъти застраши вратата на домакините.

В 25-ата минута Жоао Пауло стреля силно в долния десен ъгъл след триково изпълнен пряк свободен удар, вратарят Колев успя да избие, но нямаше футболист в жълто-черно, който да стигне пръв до топката и тя бе изчистена от защитник. Две минути по-късно Цветомир Панов опита удар в левия ъгъл, който премина покрай страничната греда.

В началото на второто полувреме "Ботев" установи натиск пред вратата на противника. Възпитаниците на Николай Костов опитаха няколко бързи комбинации пред и във наказателното поле, но така и не успяха да нанесат завършващия удар.

Арбитърът Валентин Железов подмина нарушение срещу Фелипе Бризола на метър пеналта, а малко по-късно футболистите на "Верея" претендираха за дузпа за нарушение на Костадин Стоянов срещу Мамаду Сукуна, но такава не бе отсъдена.

В крайна сметка надмощието, което "Ботев" имаше след почивката не доведе до промяна в резултата и пловдивчани записаха втора загуба в първенството.

"БОТЕВ": 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 6. Костадин Стоянов (61' 10. Серкан Юсеин), 25. Крум Стоянов, 16. Стенио дос Сантос, 7. Фелипе Бризола, 9. Асен Чандъров, 8. Тодор Неделев (73' 88. Даниел Кутев, 37. Жоао Пауло, 73. Иван Стоянов (68' 45. Наско Милев)