Ботев загуби с 0:1 от Левски 09-05-2021 23:19

Ботев (Пловдив) претърпя пета поредна загуба в Първа лига. В среща от 28-ия кръг "канарчетата" отстъпиха с 0:1 на Левски в Пловдив.

Двата тима направиха интересен за наблюдаване сблъсък с множество положения пред двете врати. В герой за гостите се превърна Николай Михайлов, който отрази редица ситуации пред вратата на "сините".

Първата опасност дойде в 7-ата минута, когато удар на Маркиньос бе спасен от Михайлов. В 12-ата минута нов удар на Маркиньос мина покрай целта.

В 21-ата минута столичани поведоха с много добро взаимодействие между двама младоци на тима. Мартин Петков пусна отличен извеждащ пас към Марин Петков, а роденият през 2003 година атакуващ футболист преодоля Аргилашки.

"Жълто-черните" бързо можеха да възстановят равенството, но удар от фаул на Маркиньос бе спасен от Михайлов. В 34-ата минута Славчо Шоколаров се озова на отлична позиция и стреля, но отново Николай Михайлов с една ръка изби.

Второто полувреме стартира с нов пропуск на пловдивчани. Емануел Току шутира от средна дистанция, Николай Михайлов докосна с върха на пръстите си и кълбото се отклони от напречната греда.

Втората част предложи игра предимно в центъра на терена, а гостите не позволяваха на "канарчетата" да стигат до чисти голови положения. В последната минута удар от въздуха на Маркиньос бе избит от Николай Михайлов, като по този начин вратарят донесе трите точки на столичани.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра (74 - Станислав Работов), Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Атанас Илиев, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса (62 - Салиф Сисе), Емануел Току, Реда Рабей, Атанас Чернев (79 - Кристиан Добрев)