Ботев започна сезона с точка в Кърджали 14-06-2019 20:45

Ботев Пловдив започна с нулево реми новия сезон в българското футболно първенство. В официалния дебют на новия наставник Желко Петрович "жълто-черните" завършиха 0:0 като гост на новака в елита Арда (Кърджали).

Двубоят в югоизточния град се изигра в рамките на два дни. В събота, когато мачът трябваше да се състои по програма, двата отбора изкараха едва 4 минути на терена преди съдията Станисав Тодоров да прекрати срещата заради буря и наводнен терен секунди, след като новото попълнение Тейлон Кореа пропусна да открие очи в очи с вратаря на Арда.

Точно 24 часа по-късно арбитирът поднови мача със съдийска топка, а секунди по-късно Антон Карачанаков пропусна да накаже грешка на Иван Караджов и не уцели опразнената от стража на домакините врата.

Ботев диктуваше събитията на терена преди почивката, но пловдивчани изпитваха големи затруднения в преодоляването на сгъстената защита на тима от Кърджали.

В 35-ата минута Карачанаков пресече пас пред наказателното поле, след което обаче не успя да намери очакващите пас пред вратата Тейлон и Балтанов.

След почивката домакините заиграха по-активно и на 2-3 пъти създадоха напрежение пред Георги Аргилашки, но в крайна сметка двубоят логично завърши без отбелязан гол, а двата отбора си поделиха по точка.

БОТЕВ: 33. Г. Аргилашки, 28. Ф. Филипов, 5. Кр. Димитров, 3. Д. Пиргов, 66. Еберт Кардосо, 18. Р. Терзиев (11. Кр. Добрев, 20. Ф. ван Арнем, 17. Л. Балтанов, 8. Т. Неделев, 71. Ан. Карачанаков (14. Ст. Шопов), 9. Тейлон