Ботев завърши редовния сезон с победа над Монтана 31-03-2017 21:47

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Монтана в двубой от 26-ия, последен за редовния сезон, кръг в Първа лига. С попадения в двете полувремена, дело на Тодор Неделев от дузпа и Фернандо Виана, "жълто-черните" запазиха седмата позиция в класирането и ще попаднат в Група "А" на плейофите във втората осмица, заедно с отборите на Монтана и Славия. Третият противник на "канарчетата" ще стане известен след изиграването на останалите мачове от кръга.

Възпитаниците на Николай Киров започнаха много активно двубоя и положенията бързо заваляха едно след друго пред вратата на гостите. Много деен по левия фланг бе Лазар Марин, който още в 5-ата минута центрира към Антонио Вутов, той изпревари вратаря, но ударът му с глава „облиза” сглобката на вратата и излезе в аут.

Минута по-късно на стрелкова позиция излезе Омар Косоко, ударът на французинът с десния крак обаче мина встрани от целта.

В следващата атака Марин и Вутов повториха комбинацията помежду си, като този път центрирането бе по тревата, а ударът на преотстъпения от Удинезе играч профуча над напречната греда.

Фелипе Бризола в 18-ата и Лъчезар Балтанов две минути по-късно пропуснаха нови две добри ситуации. Последва много опасен удар покрай вратата и на Тодор Неделев, преди да се стигне до 28-ата минута, в която „жълто-черните” получиха дузпа в своя полза.

Бризола проби от левия фланг към наказателното поле, където бе съборен от Андреас Васев и главният съдия Георги Давидов посочи бялата точка. Зад топката застана Тодор Неделев и с прецизен удар в долния десен ъгъл осмицата изведе „Ботев” напред в резултата – 1:0.

В 36-ата минута Бризола можеше да удвои, след като изскочи сам срещу вратаря след двойно подаване с Косоко, но ударът на бразилеца мина покрай дясната греда.

Така „канарчетата” се прибраха на почивката само с гол аванс, въпреки тоталното си надмощие пред първата част.

80 секунди след началото на второто полувреме пловдивчани пропуснаха нова отлична възможност. Цветомир Панов проби отдясно върна към точката на дузпата. Омар Косоко опита удар, получи се рикошет, след който топката се насочи към далечната греда, там Серкан Юсеин опита да я достигне с глава, но малко не му достигна, за да успее да я насочи в мрежата.

В 51-ата минута гостите отправиха първия си точен удар. Блажо Игуманович стреля от фаул, а Георги Георгиев внимаваше и спаси.

В 58-ата и 59-ата минути първо Фелипе Бризола, а след това и Виктор Генев можеха да вкарат с глава. В първия случай защитник в син екип пресече удара, а опита на централния защитник да отбележи мина встрани от вратата.

В 65-ата минута и шансът обърна гръб на бразилският халф на „жълто-черните”. Седмицата стреля мощно извън наказателното поле, а топката срещна лявата греда зад Корин Мийд.

Четири минути по-късно влезлият на смяна Фернандо Виана постигна върха в пропуските в мача. Антонио Вутов центрира прострелно по тревата, а деветката от 3-4 метра стреля в тялото на вратаря.

Логичното се случи в 82-ата минута, когато Виана се реваншира за пропуска с майсторско изпълнение. Нападателят финтира защитник и с премерен диагонален удар изпрати топката в долния ляв ъгъл за 2:0.

В заключителните минути двата отбора направиха по един пропуск, като за Ботев това стори Лъчо Балтанов, а най-чистия шанс за гостите в мача пропиля влезлият на смяна Саер Сане.

Съставите:

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин (77' 26. Радослав Апостолов), 17. Лъчезар Балтанов - капитан, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 20. Омар Косоко (62' 9. Фернандо Виана), 39. Антонио Вутов (84' 77. Милко Георгиев)

МОНТАНА: 12. Корин Мийд, 24. Сантяго Вилафане, 19. Юлиан Чапаев, 3. Илиян Михов - капитан, 5. Бирхаим Сар, 17. Блажо Игуманович, 21. Даниел Гаджев, 11. Андреас Васев (82' 7. Даниел Генов), 26. Дорде Ивеля (68' 22. Сергей Георгиев), 10. Петър Атанасов, 9. Атанас Илиев (68' 28. Саер Сане)

Съдия: Георги Давидов