Ботев завърши сезона със загуба от ЦСКА - София 24-05-2019 22:04

Ботев Пловдив приключи сезон 2018/2019 с минимална загуба с 0:1 от ЦСКА - София като гост. Поражението за "жълто-черните" на ст. "Българска армия" дойде в последната минута на мача, а единственото попадение бе дело на Жоржиньо, който реализира с удар с глава след изпълнение на корнер.

"Канарчетата" започнаха добре мача и имаха две хубави възможности за гол в началото. Първо след отличен рейд на Кристиан Добрев в 4-ата минута Еберт Кардосо стреля с десния крак, но Черниаускас спаси. Четвърт час по-късно вратарят на "армейците" отрази и удар на Тодор Неделев извън наказателното поле.

Постепенно домакините взеха инициативата и сътвориха няколко добри шанса, но със страхотни изяви Даниел Кайзер успя да запази вратата си суха до заключителните секунди на мача.

Така отборът на Ботев финишира сезона на 6 място в Първа лига с актив от 50 точки. В 36-те мача от първенството момчетата на Николай Киров записаха 14 победи, 8 равни и 14 загуби, при голова разлика 44 - 36.