Ботев завърши зимната подготовка с класика над Царско село 06-02-2021 16:25

Ботев (Пловдив) завърши по убедителен начин контролите от зимната си подготовка. "Канарчетата" се наложиха с 3:0 над Царско село и приключиха със 100% актив приятелските мачове през 2021 година.

Нови два гола на сметката си записа Атанас Илиев, а с първи минути за пловдивчани се отчете новото попълнение Па Конате. Лошата новина за "жълто-черните" е травмата на Кристиан Добрев, която талантът получи още през първата част.

В първите 20 минути на двубоя гостите от София бяха по-активният отбор. В 5-ата минута ботевистите получиха свободен удар пред наказателното поле, но шутът на Славчо Шоколаров се спря в стената.

В 15-ата минута гостите направиха първия си сериозен пропуск, след като Димитър Костадинов от чиста позиция на 10 метра от вратата стреля неточно. Минута по-късно нов опасен удар на Стефан Христов не намери очертанията на вратата.

В 19-ата минута груба грешка на Кевин Янсон бе използвана от гостите, които организираха бърза атака, завършила с точен удар с глава, отразен отлично от Янко Георгиев. В 29-ата минута Крис Добрев получи травма след единоборство с играч на Царско село.

В 34-ата минута Ботев поведе в резултата с красив гол на Атанас Илиев. Филип Филипов проби отдясно и центрира отлично към Атанас Илиев, който с глава прати неспасяемо топката в мрежата за 1:0.

3 минути по-късно "канарчетата" стигнаха и до втори гол. Славчо Шоколаров центрира от свободен удар, Панайотис Лука засече топката и я прати в собствената си врата за 2:0.

Още в първите минути на втората част появилият се на почивката Георги Аргилашки се намеси по най-добрия начин, отразявайки удар от близка дистанция. В 54-ата минута пловдивчани си гарантираха победата с трети гол.

Филип Филипов напредна по дясната зона и успя да успокои пас по въздух, като без да се бави пусна по земя към връхлитащия Илиев, за който не остана друго освен да прати технично топката по земя в близкия ъгъл за 3:0.

В 63-ата минута Атанас Илиев бе близо и до своя хеттрик, след като получи пас от Виктор Генев, но от чиста позиция шутира неточно. В минутите до края чистите положения пред двете врати липсваха и нови попадения не паднаха.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев (46 - Георги Аргилашки), Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Кевин Янсон, Мите Цикарски (66 - Атанас Чернев), Реда Рабей, Славчо Шоколаров (80 - Анвар), Кристиан Добрев (29 - Бисер Бонев), Салиф Сисе (46 - Па Конате), Атанас Илиев