Черно море надигра Ботев и взе трите точки в Пловдив 20-11-2021 17:50

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от Черно море (Варна) в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912" в Пловдив.

"Канарчетата" изиграха най-слабия си домакински мач, като бяха надиграни от варненци. По този начин ботевистите записаха второ домакинско поражение от началото на сезона.

"Жълто-черните" много трудно стигаха до положения пред вратата на "моряците", а от своя страна Георги Аргилашки на няколко пъти се намеси решително. Попаденията за тима от Варна реализираха Евгений Сердюк през първата част и Пабло Гарсия в заключителните минути на срещата.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан (65 - Димитър Тонев), Николай Минков (46 - Джеймс Етоо), Самуел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон (46 - Маркиньос)