Десет от Ботев не се справиха с Локо Сф и VAR 31-07-2022 20:25

Ботев допусна четвърта поредна загуба от началото на сезона. Пловдивчани загубиха с 0:2 визитата си на Локомотив (София).

Двубоят бе първи след напускането на Азрудин Валентич на поста старши треньор. "Канарчетата" бяха водени от наставника на дублиращия отбор Артур Ованесян.

В главно действащо лице се превърна съдийската бригада от София, начело с главния съдия Станимир Тренчев и VAR съдиите.

През първата част домакините не отправиха нито един точен удар към вратата на Ботев. От своя страна "жълто-черните" стояха по-добре на терена.

В първите минути "червено-черните" отправиха няколко неточни удара. В 22-ата минута опасен удар на Мертенс бе спасен от вратаря.

Така се стигна до 27-ата минута, в която "железничарите" получиха рамо от съгражданите си Станимир Тренчев и Никола Попов. Джеймс Етоо фаулира играч на Локомотив, а столичната съдийска бригада отсъди директен червен картон за Етоо.

В 40-ата минута Мохамед Брахими прати топката в мрежата, но след дълго чудене столичната съдийска бригада отсъди засада.

Втората част започна с ранен гол за домакините. Мики Орачев бе изпуснат отляво и центрира остро, а непокритият Димитър Митков отблизо вкара за 1:0.

Множеството повторения така и не убедиха дали засада има или не, но столичната съдийска бригада зачете попадението. В средата на полувремето последваха силни минути на домакините.

Стигна се до два пропуска на Франса, като при втория Хидайет Ханкич се намеси отлично и спаси. В 62-ата минута нов удар на Франса бе отразен от Ханкич.

В 74-ата минута опасен шут на Ннади рикошира леко в бранител и топката профуча над гредата. В 84-ата минута домакините стигнаха до втори гол.

Контраатака отдясно стигна до Рапосо, който извади към Илия Димитров и той от движение се разписа за 2:0.

В добавеното време удар на Бароан бе спасен от Любенов.