Драма с пет гола коства на Ботев загуба от Арда в Кърджали 29-08-2020 21:06

За втори пореден уикенд Ботев (Пловдив) участва в спиращ дъха двубой. След драматичното реми срещу Берое, днес "канарчетата" отстъпиха в много интригуващ мач с 2:3 от Арда.

Двата тима направиха страхотен сблъсък, а силите на "жълто-черните" не стигнаха да си тръгнат поне с точка от Кърджали. И двата гола за пловдивчани вкара Атанас Илиев, като голмайсторът вече има четири гола на сметката си.

След точно 15 секунди игра Ботев поведе в резултата. Атанас Илиев се възползва от лошо подаване към вратаря на Арда, овладя и след като преодоля стража прати топката в мрежата за 1:0.

В 7-ата минута "канарчетата" пропиляха златен шанс да си осигурят комфортен аванс в резултата. След страхотна атака Кристиан Добрев се озова очи в очи с вратаря на "сините", но стреля слабо и пропусна отлична възможност.

Домакините отговориха в 22-ата минута с неточен удар на Ковачев. В 29-ата минута Спас Делев стреля отдясно, Янко Георгиев изби, но притичалият Иван Коконов отблизо изравни - 1:1.

При попадението Коконов контузи Георгиев и стражът на "канарчетата" бе заменен. В шестата минута на добавеното време на първата част Мите Цикарски центрира отляво, а Атанас Илиев по превъзходен начин се извиси над защитата на Арда и с глава прати топката в мрежата за 2:1.

Второто полувреме стартира с нов неточен удар на Светослав Ковачев, дошъл в 52-ата минута. В 58-ата минута Ботев пропиля златния си шанс да затвори мача. Джонатан Перейра бе изведен от Крис Добрев сам срещу вратаря и стреля, стражът изби и топката се озова в Атанас Илиев, който от трудна позиция се опита да уцели опразнената врата, но опитът му бе неуспешен.

В 63-ата минута нова прекрасна възможност за "жълто-черните" се откри пред Тодор Неделев, но техничният удар на национала бе избит от вратаря. След тези две ситуации инициативата бе поета от домакините и последваха минути на домакинско преимущество.

В 69-ата минута домакините получиха дузпа за игра с ръка на Славчо Шоколаров. Георги Аргилашки отрази удара от бялата точка, но при добавката Коконов не сгреши - 2:2.

В 72-ата минута Аргилашки спаси опасен шут на Иван Тилев, а в 80-ата минута стражът стори същото и с удар на Спас Делев. Натискът на домакините даде нужния резултат в 85-ата минута, когато Спас Делев с красив ножичен удар прати неспасяемо топката във вратата за крайното 3:2.

По този начин Ботев финишира тежката серия от четири дерби мача с актив от една победа, едно равенство и две загуби. След прекъсването за националните отбори "канарчетата" приемат Царско село.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев (31 - Георги Аргилашки), Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Маркиньос Педросо (43 - Мите Цикарски), Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Славчо Шоколаров, Тодор Неделев, Кристиан Добрев (78 - Станислав Шопов), Атанас Илиев (78 - Иван Василев)