Дублиращият отбор на Ботев надигра и победи Марица в "Кършияка" 27-11-2021 18:02

Дублиращият отбор на Ботев се наложи с 2:1 над Марица (Пловдив) в среща от 19-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Марица" в Пловдив.

Момчетата на Стефан Стоянов надиграха своя съперник и изиграха един от най-силните си мачове до момента. Това бе и първи успех като гост за "канарчетата".

Освен отбелязаните два гола, "жълто-черните" удариха и две греди. В 9-ата минута Стефан Попов нацели страничния стълб с техничен удар, а в 25-ата минута Георги Трифонов отправи бомбен шут от далечна дистанция, разтресъл напречната греда.

5 минути по-късно направилият страхотен мач Трифонов пусна извеждащ пас към Иван Василев, а нападателят хладнокръвно прати топката в мрежата. 5 минути по-късно домакините изравниха с далечен удар на Янко Ангелов, като топката мина през купа от играчи.

След почивката ботевистите продължиха да създават повече положения. В 53-ата минута в повторение на головата акция Трифонов изведе Василев, но този път нападателят пропусна.

При последвалия корнер топката бе избита и попадна в Атанас Чернев, който отправи перфектно центриране на задна греда, а там с глава Филип Филипов разстреля вратаря за 2:1. В минутите до края домакините осъществиха натиск, но не стигнаха до нито една чиста ситуация за гол.