Дубълът на Ботев продължава да изумява - "канарчетата" победиха Хебър пред 1000 зрители в Пловдив 13-08-2021 22:02

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) продължава изумителното си представяне от началото на сезона във Втора лига. В среща от 5-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 1:0 над Хебър (Пазарджик).

Двубоят на "Футболен комплекс Ботев 1912" бе изгледан от над 1000 зрители, които изпратиха с мощни песни и аплодисменти Стефан Стоянов и момчетата му. Пловдивчани се настаниха в челото на класирането, а "канарчетата" все още не познават вкуса на поражението.

През първата част играта бе равностойна, а след почивката гостите бяха по-дейният отбор, но ботевистите успяха да вземат трите точки. В първите 30 минути по-опасните положения дойдоха след центрирания, но Християн Славков и отбраната пред него се справи.

В 32-ата минута гол на Иван Василев бе отменен с много спорна засада. Буквално секунди по-късно Василев бе спънат в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана именно Василев, който прати вратаря в обратния ъгъл и взриви трибуната на клубната база.

В минутите до края на полувремето се разрази истински екшън и пред двете врати. В 42-ата минута, след късо изпълнение на корнер последва центриране, играч в зелено бе оставен непокрит на задна греда и отблизо стреля, но в страничната греда.

В ответната атака ботевистите имаха страхотен шанс за втори гол, след като осъществиха контра при числен превес трима на един, но пасът на Добрев бе пресечен от вратаря. В заключителните секунди на първата част опит за центриране на Хебър спря в напречната греда.

След почивката гостите имаха сериозен териториален превес, но трудно стигаха до чисти голови положения. В 56-ата минута Християн Славков се намеси фантастично, избивайки с крак удар отблизо на Живко Петков.

"Канарчетата" отговориха с бързо нападение в 64-ата минута, но в неговия край двойният пас между Василев и Добрев не се получи. В 87-ата минута центриране отляво бе засечено с глава от Петков, а ударът мина над вратата.

В 89-ата минута Евгени Игнатов стреля точно от свободен удар, а в края на 3-минутното продължение публиката бе на крака и ликуваше заедно с "жълто-черните", които записаха пети пореден мач без поражение.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Християн Славков, Димитър Балинов, Атанас Чернев, Иван Иванов, Мите Цикарски (56 - Благовест Величков), Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Пламен Цончев (46 - Даниел Гичев), Кристиан Добрев (65 - Никола Гелин), Емил Колев (56 - Димитър Тонев), Иван Василев (87 - Юсеин Касов)