Дубълът на Ботев с класика над Миньор (Перник) 14-03-2022 17:30

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над Миньор (Перник). Срещата от 27-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" изиграха много добър мач и заслужено се поздравиха с успеха. С два гола блесна Иван Василев, а едно попадение добави Джак Лейн.

В 5-ата минута Джак Лейн проби и намери Монир Ал Бадарин, който от границата стреля във вратаря. В 7-ата минута след корнер гостите отправиха удар, но той не затрудни Хидайет Ханкич

Тимът от Перник бе подкрепен от агитка от около 30 души. В 19-ата минута Иван Василев бе съборен в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа и показа червен картон за играч на гостите.

Зад топката застана именно Василев и въпреки, че вратарят усети ъгъла на изпълнението, топката влетя във вратата за 1:0. В 22-ата минута удар на Благовест Данчев мина над вратата.

2 минути по-късно Ханкич отрази шут от дистанция, а в 29-ата минута удар на Джак Лейн бе спасен от вратаря. В 32-ата минута Иван Василев асистира към Джак Лейн, който останал сам срещу вратаря покачи на 2:0.

Второто полувреме стартира с натиск на гостите, които изпълниха няколко статични положения, но защитата на Ботев се справи. В 60-ата минута след дълго лечение на травма в игра се появи Бисер Бонев.

В 65-ата минута Благовест Данчев осъществи страхотен рейд и пусна към Юсеин Касов, но ударът на бързоногия футболист мина над вратата. Крайният резултат бе оформен в 74-ата минута, когато Димитър Балинов се разходи между няколко бранители, навлезе в наказателното поле и подаде към Иван Василев, който от непосредствена близост вкара втория си гол в мача.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Филип Филипов, Станислав Работов, Мартин Христов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Точукву Нади, Благовест Данчев, Монир Ал Бадарин, Джак Лейн, Иван Василев