Дубълът на Ботев загуби от Крумовград и изпадна в Трета лига 26-05-2023 20:11

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от Крумовград. Срещата от 32-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" изиграха много силни 60 минути, в които имаха игрово преимущество. В 10-ата минута Константин Павлов вкара красив гол с удар от далечна дистанция.

След час игра Радев изравни, а само 8 минути по-късно роденият през 2007 година Емил Найденов пропусна златен шанс да възстанови аванса на ботевистите.

В 71-ата минута груба грешка в центъра бе наказана от Мартин Сораков, който с плътен удар вкара за 1:2. В самия край Яшар фиксира крайния резултат.

С днешното поражение дублиращият отбор на Ботев изпадна от Втора лига и през следващия сезон ще играе в Югоизточната Трета лига.