Два гола на Антоан Бароан, страхотен Ханкич и победа за Ботев над ЦСКА 1948 09-09-2022 22:39

Ботев (Пловдив) постигна много ценен успех с 2:0 над ЦСКА 1948 в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

В герой за "канарчетата" отново се превърна Антоан Бароан, който вкара два гола във вратата на "червените". Феноменален мач на вратата изигра Хидайет Ханкич, направил няколко прекрасни спасявания.

"Жълто-черните" получиха солидна подкрепа от трибуните, като страстта от феновете се пренесе на терена. През първата част двата тима си размениха по едно опасно положение.

В 21-ата минута Антоан Бароан стреля от чиста позиция, а Даниел Наумов успя да избие. 5 минути по-късно, след центриране от корнер, Ангел Бастунов бе оставен непокрит, но от близо стреля над вратата.

В 42-ата минута главният съдия Драгомир Драганов, който меко казано ядоса пловдивчани с отсъжданията си, си навлече гнева на скамейката. Съдията остави много опасна атака на ЦСКА 1948 да продължи,а след решително спасяване на Ханкич върна нарушение в полза на "канарчетата".

Дълбоко в добавеното полувреме на първата част Мохамед Брахими бе съборен в наказателното поле и "канарчетата" получиха дузпа. Зад топката застана Антоан Бароан, който с хладнокръвно изпълнение вкара за 1:0.

Втората част донесе много емоции и положения и пред двете врати. Още в 48-ата минута Елвис Ману получи отличен извеждащ пас, напредна и без капка егоизъм демонстрира класа, подавайки надясно към Антоан Бароан, който на празна врата вкара за 2:0.

В 59-ата минута Хидайет Ханкич на два пъти направи феноменални спасявания след удари на Хелинтон и Перейра. Две минути по-късно Бароан стреля от близо, но Наумов спаси.

В 66-ата минута Ханкич взриви трибуните с ново брилянтно спасяване, този път след удар на Ивайло Чочев с глава. До края на двубоя страстите се намалиха, а единственото по-интересно бе отменен гол на Дилан Мертенс в 76-ата минута.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Рой Херман, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Мохамед Брахими, Антоан Бароан, Джеймс Етоо, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Елвис Ману, Роберто Пунчец

РЕЗЕРВИ: Георги Аргилашки, Мартин Секулич, Емануел Току, Бисер Бонев, Николай Минков, Димитър Тонев, Джаспър Ван Хертъм