Два гола на Иван Цветков върнаха Ботев в тройката 10-11-2012 15:33

Ботев Пловдив се завърна на третото място в „А” група след победа над опашкаря Миньор с 2:0. И двете попадения за „канарчетата” реализира Иван Цветков след почивката.

Футболистите на Ферарио Спасов започнаха трудно мача и в началото гостите бяха по-активният отбор на терена. В 18-ата минута перничани пропуснаха най-добрия си шанс в мача, след като Ивайло Цветков бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата, но Христо Иванов демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

Постепенно „жълто-черните” започнаха да атакуват по-често, но без да стигнат до чисти голови положения. Пловдивчани опитаха няколко удара от разстояние, като при най-опасният от тях вратарят Боян Пейков извади в корнер силен далечен шут на Тодор Неделев. Така след скучни 45 минути двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

През второто полувреме Ботев показа различно лице и диктуваше напълно събитията на терена. Началото бе ударно и още в 48-ата минута резултатът бе открит. Иван Цветков намери Неделев по десния фланг, младежкият национал финтира противник и от аутлинията върна към топката към точката на дузпата, а оттам Цветков със силен нисък шут опъна мрежата – 1:0.

Четири минути по-късно голмайсторът на Ботев бе близо до втория си гол в срещата. От границата на наказателното поле той отправи фалцов удар в далечния ъгъл, но със сетни сили Пейков отклони топката в дясната греда. В 55-ата минута халфът на гостите Обаси Окечукво направи задачата на своя отбор още по-трудна, след като серията му от нарушения в мача завърши с втори жълт картон.

Последваха пропуски от чисти позиции на Костов и Вандер, за да се стигне до 76-ата минута, в която Иван Цветков отново демонстрира високата си класа и показа защо попада в сметките на националния селекционер Любослав Пенев. Лидерът на „жълто-черните” „залепи” топката след 50-60-метров пас на Рахов, натръшка няколко бранители и прониза за втори път вратата на гостите за 2:0.

БОТЕВ: Хр.ИВАНОВ, Й.ХРИСТОВ, КАРАСЛАВОВ, РАХОВ, СТАНЧЕВ, ИРШАК, ПАЛАСУЕЛОС, ЕНРИКЕ (46-КОСТОВ), ВАНДЕР (68-ОГНЯНОВ), НЕДЕЛЕВ (78-АТАНАСОВ), Иван ЦВЕТКОВ

МИНЬОР: ПЕЙКОВ, РАЙЧЕВ, ИЛИЕВ (78-ВЛАДИНОВ), Ивайло ЦВЕТКОВ, ОКЕЧУКВО, СТОЯНОВ, ВАСИЛЕВ, ТОМ (32-ПАВЛОВ), БРАХИМИ, В.ИВАНОВ, ЮРУКОВ

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: ИРШАК, КОСТОВ, СТАНЧЕВ (БОТЕВ)
ЧЕРВЕН КАРТОН: ОКЕЧУКВО (МИНЬОР)

СЪДИЯ: РАДАН МИРЯНОВ (ВАРНА)

Снимки: фотогалерия "Ботев Пловдив 2:0 Миньор Перник"