Хеброс - Ботев 1:3 12-09-2010 17:50

Ботев Пловдив постигна шеста поредна победа в първенството и събра пълен актив от 18 точки. Този път в жертва на „канарчетата” се превърна отборът на Хеброс (Харманли). Футболистите на Марин Бакалов се наложиха с 3:1 като гост, след два гола на Атанас Курдов и един на Васил Гуджев.

„Жълто-черните” поведоха рано в резултата. В 14-ата минута Наско Курдов се пребори за топката с играч на домакините, напредна и останал очи в очи с вратаря откри – 0:1. През първото полувреме и двата отбора имаха своите шансове за гол, но повече попадения не бяха отбелязани. За Ботев добър шанс да се разпише имаше Димитър Байрев, но стражът на Хеброс спаси. Добри изяви през първите 45 минути имаше и Илия Николов, който на няколко пъти се намеси добре и предотврати изравняване на резултата. В средата на полувремето пък съдията Димитър Андреев отмени заради съмнителна засада гол на Митко Байрев.

{loadposition ima4}

Втората част започна с две последователни греди за Ботев. Първо Курдов с мощен шут нацели напречната греда, а малко по-късно при разбъркване в наказателното поле Площаков прати топката в същия дирек. Голът на успокоението падна в 55-ата минута. След много добра атака по левия фланг Светльо Асенов центрира към Курдов и голаджията без проблем вкара за втори път в мача – 0:2. 12 минути по-късно преднината на „жълто-черните” стана класическа. Васил Гуджев остана сам срещу вратаря и не сгреши – 0:3.

Малко по-късно Ридван Хаджифейзула намери Байрев в добра позиция, но последният стреля в аут и не успя да отбележи. В края на мача домакините стигнаха до заслужен почетен гол. Георги Тодоров засече центриране отдясно и прати топката в мрежата зад Николов.
harmanli-botev-hebros

И в този мач „канарчетата” се радваха на солидна подкрепа от трибуните. Феновете на Ботев Пловдив последваха любимците си и в Харманли, и им осигуриха домакинска атмосфера.

След успеха в Харманли „канарчетата” са еднолични лидери в първенството. Конкурентите от Нефтохимик и Созопол не спечелиха мачовете си от кръга. Бургазлии направиха 0:0 в Димитровград, а Созопол загуби с 0:1 гостуването си на Тунджа (Ягода).

Следващия мач на Ботев Пловдив е гостуването на Сокол (Марково) в турнира за Купата на България. Двубоят е в сряда, 15 септември, от 17 часа на стадиона в пловдивското предградие. Следващата среща за първенство е в неделя, 19 септември, срещу последния в класирането Тунджа (Ямбол) в Пловдив.