Хеттрик на Бароан и ценна победа при визитата на Пирин 04-05-2023 18:50

Ботев постигна ценна победа с 4:2 над Пирин. Срещата от 29-ия кръг на Първа лига се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Успехът идва в много важен момент, след серията от лоши резултати под ръководството на Бруно Балтазар. С днешната победа "жълто-черните" си гарантираха място в плейофите между 7 и 10 място.

Ботевистите бяха по-добрият отбор през първата част и поведоха с два гола на Антоан Бароан, съответно в 27 и 32 минути.

Пловдивчани допуснаха отпускане в края на полувремето и в рамките на последната минута домакините вкараха два гола - автогол на Генев и попадение на Макрецкис.

След почивката Ботев отново бе по-дейният тим и заслужено стигна до успеха.

В 64-ата минута Дюлгеров си отбеляза автогол, а в 74-ата минута Бароан оформи своя хеттрик, засичайки центриране от корнер.