Лъчезар Балтанов поведе Ботев към трета поредна победа в Първа лига 25-11-2019 20:10

Ботев (Пловдив) продължава отличното си представяне под ръководството на Ферарио Спасов. В среща от 17-ия кръг на Първа лига "канарчетата" се наложиха с 2:0 над Етър.

В герой за "жълто-черните" се превърна Лъчезар Балтанов, реализирал и двата гола във вратата на "виолетовите". По този начин пловдивчани записаха трета поредна победа в Първа лига.

Двубоят се игра под непрестанния и проливен дъжд на "Футболен комплекс Ботев 1912". Двата тима бяха максимално затруднени от тежкия терен и предложиха здрава битка.

Още във втората минута Александър Тонев отправи опасен удар, отразен от Христо Иванов. В 9-ата минута "канарчетата" стигнаха до първата си добра възможност, след като Сашо Тонев пусна към Тодор Неделев и националът стреля от точката на дузпата, а топката мина покрай вратата.

В 15-ата минута Лазар Марин отправи силен удар, но той бе от малък ъгъл и бе отразен от Христо Иванов. 3 минути по-късно Тодор Неделев пое топката около центъра на терена, напредна и шутира от средна дистанция, но Иванов улови.

В 29-ата минута гостите отправиха първия си точен удар към вратата на Ботев, но Янко Георгиев се намеси по най-добрия начин. Последната интересна ситуация за първата част бе в 33-ата минута, когато Александър Тонев отправи опасен удар, минал покрай вратата.

Второто полувреме стартира по възможно най-добрия начин за Ботев. В 48-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер, вратарят на гостите изби, но кълбото отново попадна в Неделев, който отправи мощен удар и след рикошет топката се озова в Лъчезар Балтанов, а капитанът на пловдивчани отправи добре насочен изстрел и кълбото влетя във вратата за 1:0.

В 53-ата минута Станислав Шопов отправи удар по земя, отразен от Христо Иванов. След по-малко от 120 секунди Крум Стоянов шутира опасно, а кълбото мина над вратата на "канарчетата".

В 58-ата минута гостите изтърваха отлична възможност да изравнят резултата, след като центриране от корнер бе засечено с глава на първа греда от Артюнин, а топката мина на сантиметри над напречната греда. Последваха минути без чисти голови положения, а в заключителните 20 минути ботевистите създадоха куп положения пред вратата на "виолетовите".

В 74-ата минута Тодор Неделев изведе Антонио Вутов на страхотна позиция, а нападателят останал сам срещу вратаря стреля покрай вратата. Минута по-късно центриране отдясно бе засечено от Иван Иванов, а за късмет на защитника топката мина на сантиметри от страничния стълб на вратата на Етър.

При последвалия корнер Тодор Неделев центрира, Димитър Пиргов отклони с глава и Лъчезар Балтанов прати топката в мрежата. Първоначално съдията не зачете попадението, но след бурни протести от страна на "канарчетата" голът бе признат. При повторенията обаче стана ясно, че при подаването на Пиргов към Балтанов има засада.

След спорната ситуация заради протестите към съдиите от скамейката на Ботев бе изгонен наставникът на "канарчетата" Ферарио Спасов. В 88-ата минута Антонио Вутов пропусна страхотна възможност от непосредствена близост до вратата на "виолетовите".

В последната минута на мача Вутов се отчете с нов сериозен пропуск, а в ответната атака опасен удар на "болярите" мина над напречната греда на Георгиев.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов (88 - Джонатан Перейра), Станислав Шопов (62 - Антонио Вутов), Тодор Неделев, Александър Тонев, Фернандо Виана (68 - Марко Перван)