Лудогорец нанесе първо поражение на Ботев за сезона 06-08-2016 23:38

„Ботев” записа първа загуба за новия сезон, след като отсъпи с 1:4 на „Лудогорец” в двубой от 2 кръг на Първа професионална лига. Двата отбора изиграха интересен двубой, в който домакините имаха превъзходство и закономерно стигнаха до успеха.  „Жълто-черните” взеха ранен аванс с дебютен за клуба гол на Стенио дос Сантос (2’), но с попадения на Сисиньо (9’), Марселиньо (19’), Кешеру (44’) от дузпа и Кишада (53’) представителят на България в четвъртия предварителен кръг на Шампионската лига направи пълен обрат.

„Ботев” влезе ударно в мача и откри резултата още във 2-ата минута. „Канарчетата” организираха отлична атака, при която Тодор Неделев изведе Жоао Пауло на стрелкова позиция, ударът на бразилското крило обаче бе блокиран и се стигна до корнер. Отново Неделев центрира, Милан Борян увисна във вратарското поле и Стенио дос Сантос с глава откри резултата – 0:1.

Момчетата на Николай Костов не успяха да задържат дълго аванса си и в 9-ата минута Сисиньо изравни след отлична асистенция на Марселиньо. Бразилският плеймейкър на домакините изведе зад защитата своя сънародник и той с техничен удар покрай Георги Георгиев възстанови равенството – 1:1.

Десет минути по-късно „Лудогорец” осъществи пълен обрат. Терзиев извърши нарушение на сантиметри пред наказателното поле, Марселиньо застана зад топката и с удар над стената направи резултата 2:1.

В 21-ата минута Серкан Юсеин шутира с левия крак от около 25 метра, но Милан Борян плонжира и изби.

В 33-ата „зелените” комбинираха добре в предни позиции, топката стигна до Клаудиу Кешеру, който стреля встрани от вратата, а малко по-късно Георги Георгиев направи рутинно спасяване след нов удар на Кешеру.

В 44-ата минута „Лудогорец” стигна до ново попадение, след като съдията Николай Йорданов отсъди дузпа за нарушение на Костадин Стоянов срещу Сисиньо. Клаудиу Кешеру не сгреши от бялата точка и даде аванс от 3:1 на своя отбор на полувремето.

Рано след почивката положението за „жълто-черните” се утежни още повече, след като преднината на домакините набъбна още. Точен този път бе Жуниор Кишада, който получи топката в наказателното поле и със силен шут не остави шансове на Георгиев за 4:1 в 53-ата минута.

В 70-ата, след опит за удар на футболист в зелено, топката стигна до влезлия на смяна Джоди Лукоки, който оставен сам в наказателното поле не успя да реагира на топката я изпрати далеч над и встрани от вратата.

В 79-ата минута Жоао Пауло се откъсна в половината на домакините, но бе затворен от защитник точно преди да шутира към вратата на Борян.

Три минути преди края възможност се откри и пред Фелипе Бризола, който от около 15 метра стреля с левия крак над напречната греда.

ЛУДОГОРЕЦ: 1Милан Борян, 4. Сисиньо, 55. Георги Терзиев, 5. Хосе Паломино, 6. Натаниел (74’ 77. Витиня), 8. Лукас Саша, 84. Марселиньо (65’ 10. Густаво Кампаниеро), 88. Вандерсон (56’ 92. Джоди Лукоки), 93. Върджил Мисиджан, 11. Жуниор Кишада, 28. Клаудиу Кешеру

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 6. Костадин Стоянов, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 16. Стенио дос Сантос (64’ 9. Асен Чандъров), 8. Тодор Неделев, 37. Жоао Пауло, 7. Фелипе Бризола, 73. Иван Стоянов (76’ 88. Даниел Кутев)

Главен съдия: Николай Йорданов (София)