Националите на Ботев играха за България при равенство срещу Канада 23-05-2014 20:52

Футболистите на Ботев Йордан Христов и Веселин Минев взеха участие в контролната среща на националния отбор срещу Канада, завършила наравно 1:1 в австрийското градче Рицинг. Крайните защитници на "жълто-черните" започнаха в стартовия състав на България и действаха на обичайните си позиции отбраната на "трикольорите". Минев изигра пълни 90 минути в проверката, докато Христов бе на терена до 74-ата минута, когато бе заменен от състезателя на Литекс Страхил Попов.

Като титуляр в състава на Любослав Пенев започна и Тодор Неделев, който престоя на терена точно един час. Юношата на Ботев и настоящ футболист на Майнц участва в попадението, с което нападателят на Авелино Андрей Гълъбинов изведе България напред в 20-ата минута. Малко по-късно Канада изравни с гол от дузпа на Хътчисън.