Победната серия у дома продължава с 2:0 над Черноморец 26-08-2012 17:27

Ботев Пловдив продължи победната си серия у дома в елитната "А" група с чист успех над Черноморец Бургас. "Канарчетата" се наложиха с 2:0 над гостите си, които са едни от претендентите за призовите места. Головете за победата вкараха Вандер в 43-ата минута и Иван Цветков в 54-ата. И за двете попадения асистира Тодор Неделев, с което головите му пасове набъбнаха до пет.

Футболистите на Ферарио Спасов започнаха колебливо срещата, като в първите минути "гостите" притежаваха повече топката, но не застрашиха сериозно Ернестас Шеткус. Неприятна травма получи в 12-ата минута десният бек Стефан Станчев, който бе заменен от включилия се много добре Йордан Христов. До 28-ата минута и двата отбора опитваха атаки, но без нищо сериозно пред вратарите. Тогава обаче след хубав пробив на Вандер Виейра, топката получи Иван Цветков на левия фланг, който пусна кълбото покрай Стоян Колев към вратата. Там капитанът Асен Караславов протегна крак и бутна топката във вратата, но голът му бе отменен поради засада.

В следващите минути "канарчетата" се активизираха и логично дойде и първото попадение. В 43-ата минута страхотен извеждащ пас на Тодор Неделев намери Вандер на границата на наказателното поле, вдясно от Стоян Колев, който с точен диагонален шут изведе Ботев напред.

Второто полувреме надлъгването продължи, но само след 10-ина минути игра Ботев си осигури по-комфортна преднина. Отново Тодор Неделев бе в центъра на събитията, като с хубав диагонален пас намери Иван Цветков, който удвои аванса на "жълто-черните" с идентичен гол, като втория си от преди две седмици срещу Славия.

След попадението "канарчетата" намалиха оборотите в жегата и оставиха Черноморец да разиграват повече, но играейки сигурно в защита. Гостите бяха най-близо до гол в 73-ата минута, когато Боли уцели страничната греда. Ботев пък опита да играе на контраатаки, като хубав шанс за гол имаше Виейра, а на няколко пъти красиви извеждащи пасове към футболисти в жълто-черен екип зад защитата бяха пресичани в последния момент от играчите на Черноморец.

С победата си над Славия в първия кръг, Ботев събира 6 точки след 3 кръга, което отрежда на пловдивчани 3-о място в класирането, зад шампиона Лудогорец и Левски. У дома "жълто-черните" са безапелационни - 2 победи от 2 мача и голова разлика 5:0. Следващата събота от 18 часа, Ботев посреща отново у дома тима на Монтана, който е на дъното на класирането без спечелена точка.

Ботев Пловдив: Ернестас Шеткус; Артур Енрике, Асен Караславов/к/, Бобан Грънчаров, Стефан Станчев(12-Йордан Христов); Томас Иршак, Рубен Паласуелос, Мариан Огнянов(71-Костадин Дяков); Вандер Виейра(81-Петър Атанасов), Тодор Неделев, Иван Цветков.

Жълти картони: Йордан Христов, Рубен Паласуелос.

Фотогалерия от срещата може да видите от тук.